1128 pregleda 0 komentar(a)
Očekivan poraz Jadrana, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 26.02.2020. 20:10h

Jadran Carine nije imao šansi protiv Juga u derbiju regionalne A1 lige.

Velikan iz Dubrovnika je slavio u Igalu 17:9 i nanio Novljanima prvi poraz nakon sedam uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima.

Gosti su već u prvih osam minuta stvorili veliku prednost (4:0, pa 5:1), a sve što je Jadran uradio bilo je da početkom druge četvrtine priđe na minus dva - 5:3.

Prva četiri gola za crnogorskog šampiona postigao je Kanstantin Averka, a meč je završio sa pet pogodaka. Pored Bjelorusa su mrežu Juga pogađali i Marko Petković dva puta, te po jednom Petar Mijušković i Uroš Vučurović.

Luka Lozina je sa pet golova bio najefikasniji u Jugu, jedan manje je upisao Danilo Merkulov, bivši vaterpolista Jadrana.

Jadran je sigurno treći pred fajnl-for, a posljednji meč u regularnom dijelu odigraće u subotu u Zagrebu protiv Mladosti.

Za vikend igraju i Budva i Primorac, koji se bore za opstanak u A1 ligi. Budvani idu u Šabac, Kotorani gostuju Mornaru u Splitu.