Poraz koji komplikuje sve: Jadran izgubio od Sabadelja u Igalu

Šanse za plasma na finalni turnir sada su mnogo manje
84 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Ukropina Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 07.02.2018. 18:05h

Šanse vaterpolista Jadran Carina da se nađu na finalnom turniru Lige šampion su znatno manje poslije poraza od Sabadelja u Igalu, koji po stanju na tabeli predstavlja iznenađenje 8. kola grupe B.

Katalonci su pobijedili rezultatom 8:7, nanijeli Novljanima treći poraz koji bi mogao da bude presudan za nastavak sezone u elitnom evropskom takmičenju.

Jer, Jadran više nije u tako dobroj poziciji za jedno od prva četiri mjesta - prva dva su svakako rezervisana za Pro Reko i Solnok, ali sada gubi dah u trci sa Špandauom i Egerom.

Tim Vladimira Gojkovića je odlično otvorio meč, nakon sedam minuta je imao i vođstvo od 3:1, ali je tu i stao...

Sabadelj je preokrenuo na 4:3 i nagovijestio probleme za crnogorskog šampiona koji je u većem dijelu meča izgledao kao da mu fali energije.

Nakon 3:4 na poluvremenu igralo se gol za gol, a pobjedni je odlučen sredinom posljednje dionice kada je katalonska ekipa postigla tri gola za tri minuta i četiri sekunde igre i povela sa 8:6.

Jadran je na vrijeme smanjio (Danil Merkulov je pogodio na 2.38 do kraja), imao još dva napada da izjednači, ali ih nije iskoristio...

"Počeli smo dobro, imali smo dva gola prednosti, ali i promašivali mnogo u napadima s igračem više. Nismo bili ni na željenom nivou u odbrani, što je rival znao da iskoristi. Čestitam Sabadelju na pobjedi", rekao je Gojković.

Sabadelju je ovo drugi trijumf u Ligi šampiona, nakon što je bio bolji i od holandskog Alfena.

"Ponosan sam na tim poslije ove pobjede, jer smo imali mnogo problema oko sastava", istakao je trener Salvador Gomes.

Jadranov naredni rival je Solnok - duel sa aktuelnim prvakom Evrope na programu je 28. februara u Mađarskoj.

Rezultati 8. kola

Grupa A: Dinamo Moskva - OSC 7:7, Partizan - Breša 3:8, Jug - Olimpijakos 10:8, Hanover - Barseloneta 7:13.

Tabela: Olimpijakos 19, Breša 16, Barseloneta, Dinamo Moskva 15, Jug 13, OSC 7, Hanover 6, Partizan 0.

Grupa B: Jadran Carine - Sabadelj 7:8, Eger - Solnok 6:3, Pro Reko - Špandau 12:4, Steaua - Alfen 9:8.

Tabela. Pro Reko 21, Eger 16, Špandau, Solnok 15, Jadran Carine 13, Steaua 9, Sabadelj 6, Alfen 0.

Jadran Carine - Sabadelj 7:8 (3:1, 0:3, 3:1, 1:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Molnar (Mađarska), Van der Lo (Holandija). Igrač više: Jadran Carine 8 (1), Sabadelj 5 (2). Peterci: Sabadelj 2 (2).

Jadran Carine: Kandić (šest odbrana), Ukropina 2, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević, Gardašević 1, Radović, Spaić, Drašković, Petković 1, Tešanović.

Sabadelj: Mardones (osam odbrana), S. Kabanjas 3, Kariljo 1, Matoso 1, Bustos 1, Lopes 1, Miler, Fenoj, Karasko 1, V. Kabanjas.