Jadran udario u mađarski zid: Solnok prošetao kroz Igalo

Ubjedljiv poraz crnogorskog šampiona...
Danil Merkulov, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.01.2018. 17:50h

Jadran Carine je 2017. godinu završio ubjedljivim porazom od Pro Reka (15:5), a sada je u prvom meču u Ligi šampiona u 2018. još jednom na surov način osjetio kako igraju najbolje evropske ekipe.

Novljane je na njihovom bazenu nadigrao aktuelni prvak Starog kontinenta Solnok (14:6), koji je mrežu čuvao čak 20 minuta i 37 sekundi.

Mađari su na poluvremenu imali vođstvo od čak 9:0, početkom nastavka su poveli i 10:0, a seriju domaćina bez pogotka napokon je prekinuo Filip Gardašević nakon tajm-auta u napadu s igračem više.

Bio je strijelac za 10:1 na tačno tri minuta i 23 sekunde do kraja trećeg dijela igre, nakon čega je Solnok kasnije smanjio gas, a Jadran to iskoristio da popravi utisak.

Do kraja se igralo gol za gol, pa je mađarski tim bez problema upisao peti trijumf u grupi B u kojom ima i poraz (od Špandaua u Berlinu).

"Solnok je bio mnogo bolji, pokazao je svoj kvalitet najbolje što je mogao. U prvoj četvrtini smo i imali neke šanse, a u drugoj smo bili slabiji. Počeli smo da igramo tek u drugom poluvremenu, bilo je bolje, a i Solnok je promijenio golmana... Okrećemo se narednom protivniku, nadam se da ćemo biti kompletni protiv Sabadelja. Taj meč je mnogo važan za nas", rekao je Gojković.

Našem šampionu je ovo drugi poraz u Ligi šampiona, a ima i tri pobjede i remi.

Grupa A: Dinamo Moskva - Breša 9:9, Jug - OSC 12:10, Olimpijakos - Hanover 11:7, Partizan - Barseloneta 5:15;

Grupa B: Jadran Carine - Solnok 6:14, Eger - Alfen 15:4, Pro Reko - Sabadelj 13:5, Steaua - Špandau 5:6;

Tabele

Jadran Carine - Solnok 6:14 (0:4, 0:5, 2:1, 4:4)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Severo (Italija), Gomes (Španija). Igrač više: Jadran Carine 5 (1), Solnok 6 (3). Peterci: Solnok 1 (1).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina, Popadić, Kriještorac, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević 1, Gardašević 1, Đ. Radović, Mijušković, Drašković 1, Petković 1, Tešanović.

Solnok: Nađ, Gocić, Batori 1, Zalanki 1, Janšik 1, Mezei 1, Aleksić 2, Janger 1, Prlainović 3, Ćuk 1, Kiš, Fulop 3, Kardoš.