Podmlađene "ajkule" izgubile od SAD nakon peteraca

Crna Gora je juče pobijedila selekciju Srbije 13:9

6751 pregleda 4 komentar(a)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od reprezentacije SAD 14:13 nakon peteraca u drugom i posljednjem duelu na mini-turniru u Podgorici.

U regularnom dijelu bilo je 10:10.

"Ajkule", bez Ivovića, Ukropine, Lazovića, Vidović i Đura Radovića, su povele 1:0, da bi Amerikanci preuzeli kontrolu i preokrenuli na 3:1, a kada su poveli 9:6 u trećoj četvrtini izgledalo je da idu ka pobjedi.

Uslijedila je, međutim, velika serija Crne Gore, koju su pokrenuli mladići Mršić i Vučurović, serijom 4:0 tim Vladimira Gojkovića poveo je 10:9, nakon dva i po minuta igre u posljednjem periodu.

Niz je prekinuo Irving za 10:10, američka selekcija imala posljednji napad za pobjedu, ali je odbrana bila dobro postavljena.

Kod izvođenja peteraca, Brguljan je pogodio stativu, dok je udarac Spajića odbranio golman SAD.

Najefikasniji igrač meča bio je Dušan Matković sa pet golova.

Crna Gora je juče pobijedila selekciju Srbije 13:9.

Naša selekcija ostaje u Podgorici da se sprema za kvalifikacioni turnir za odlazak na Olimpijske igre, koji se igra od 14. do 21. februara u Roterdamu.