Jadran prvi finalista

Novljani bolji od Budvanske rivijere

6248 pregleda 2 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su prvi finalisti plej-ofa crnogorskog prvenstva.

Novljani su u gostima savladali Budvansku rivijeru (11:6) u drugom meču polufinala i sada čekaju rivala u borbi za titulu - saznaće ga u subotu nakon majstorice Primorca i Katara.

Tim Petra Radanovića je već u uvodna dva minuta utakmice poveo 3:0, a na poluvremenu je imao plus četiri 5:1. Ni u nastavku nije bilo ni nagovještaja neizvjesnosti...

Dušan Banićević je bio trostruki strijelac za Jadran, Đuro Radović i Kanstantin Averka su postigli po dva gola, a po jedan Dimitrije Obradović, Luka Murišić, Martin Gardašević i Vasilije Radović.

Kod Budvana, dva puta se upisao Blažo Mitrović, strijelci su bili i Danilo Dragović, Marko Vukmirović, Branko Franeta i Andrija Korać.

Početak finalne serije - koja se igra na tri pobjede - planiran je za 28. april. Igraće se i za treće mjesto, i to na dvije pobjede - termini su 21, 24. i 27. april.

Prije toga, Jadran ide u Budimpeštu na posljednji turnir regularnog dijela Lige šampiona.

Boriće se za četvrto mjesto u grupi i plasman na finalni turnir - rivali su mu Dinamo Tbilisi (20. april), Breša (21) i Barseloneta (22. aprila).