Jadran ispustio pobjedu: Remi protiv Vuljagmenija

Novljani vodili 11:9 u finišu, na kraju osvojili bod

5659 pregleda 0 komentar(a)

Jadran je ispustio Vuljagmeni, propustio i da bitno uveća šanse kada je u pitanju borba za jedno od prva dva mjesta koje vodi u plej-of, posljednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Novljani su u Solnoku remizirali sa grčkim timom 11:11, ali više se bodu raduje protivnik, jer je crnogorski šampion dva minuta i 20 sekundi prije imao dva gola prednosti.

Nije, međutim, to bilo dovoljno za trijumf - Vuljagmeni je 65 sekundi prije kraja u napadu s igračem više izbjegao poraz pogotkom Emanuila Milonakisa.

Jadranu je ovo prvi bod na turniru, nakon poraza od Solnoka, dok je Vuljagmeni upisao drugi remi - juče je odigrao 10:10 u duelu sa Savonom.

Tim Petra Radanovića je tri četvrtine bio u minusu (gubio je i 5:2), a onda je u posljednjoj serijom 3:0 došao do preokreta i vođstva 11:9.

Izgledalo je tada i da ima situaciju pod kontrolom, ali odbrana je popustila u finišu...

Martin Gardašević je bio trostruki strijelac za Jadran, po dva puta su se upisali Jovan Vujović, Vasilije Radović i Marko Petković, a po jednom Matej Čaraj i Dimitrije Obradović.

Jadran i dalje ima šanse da se domogne plej-ofa, a posljednji meč na turniru igra sjutra u devet časova protiv Savone.

Italijanska ekipa je večeras odigrala neriješeno (13:13) sa Solnokom, i to joj je drugi remi na turniru.

Pred posljednju rundu, Solnok ima četiri boda, Savona i Vuljagmeni po dva, a Jadran jedan.