Jadran na startu bolji od Strazbura

Novljani u subotu od 18 časova igraju sa turskim Enka sportom koji nije imao šansi protiv Kanotijetijerija u prvom kolu - bilo je 17:8 za tim iz Napulja.
Bojan Banićević VK Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 15.09.2017. 20:15h

Jadran Carine je pobjedom otvorio prvi kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona i napravio veliki korak ka osvajanju jedne od prve dvije pozicije koje garantuju prolaz - crnogorski šampion je na startu savladao domaćina Strazbur rezultatom 7:6.

Jadran je opravdao ulogu favorita, iako je Strazbur prijetio sve do posljednje sekunde.

Domaćin je jednom i poveo (2:1 sredinom prve četvrtine), ali je potom tim sa Škvera uglavnom kontrolisao stvari u bazenu.

Jadran je četiri puta imao po dva gola prednosti (4:2, 5:3, 6:4, 7:5), a domaćin je minut i 36 sekundi smanjio na 7:6 golom Pjer-Frederika Vanpeperstreta. Francuzi su nakon tajm-auta imali i posljednji napad za izjednačenje, ali za 18 sekundi nisu mogli do pogotka...

Danil Merkulov i Marko Petković su postigli po dva gola za crnogorski tim, a pogađali su i Dragan Drašković, Đuro Radović i Dimitrije Kriještorac.

Jadran Carine - Strazbur 7:6 (4:3, 1:0, 0:1, 2:2)

Strazbur - Gradski bazen. Sudije: Landman (Njemačka), Kolominas (Španija).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević, Gardašević, Radović 1, Spaić, Drašković 1, Petković 2, Tešanović.

Strazbur: Šmit, Hion, Sutić 1, Jansen, Jablonski, Babić 1, Letica 1, Lano 1, Deno, Vanpeperstret 2, Rahedi, Bratić, Fontani.