Jadran za kraj siguran i protiv imenjaka iz Splita

81 pregleda 0 komentar(a)
Danil Merkulov VK Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 09.09.2017. 19:40h

Tri pobjede u isto toliko utakmica - učinak je vaterpolista Jadran Carina na pripremnom turniru na Škveru.

Novljani su osvojili turnir čiji su bili organizator, a u posljednjoj utakmici je pao Jadran iz Splita - bilo je 10:6 za crnogorskog šampiona.

Jadran je u prvoj četvrtini najavio siguran trijumf, poveo je sa 3:0, onda i 4:1, a najveća prednost viđena je početkom drugog poluvremena kada je bilo 7:1 poslije gola novajlije Dimitrija Kriještorca.

Dalmatinski tim je pet minuta i devet sekundi prije kraja smanjio na 8:5, ali je to bio posljednji trzaj da se izbjegne poraz u Herceg Novom.

Danil Merkulov je sa tri pogotka predvodio Jadran, Vladan Spaić je postiga dva, a po jedan Kriještorac, Vlado Popadić, Filip Gardašević, Dragan Drašković i Marko Petković.

Jadran narednog vikennda čeka prvi kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona. U Strazburu će rivali biti domaćin, Napoli i turski Enk, a u narednu rundu prolaze dva najbolja tima.

Svi rezultati turnira na Škveru (3. kolo): Jadran Carine - Jadran Split 10:6, Miškolc - Crvena zvezda 10:13;

Drugo kolo: Jadran Carine - Miškolc 9:7, Jadran Split - Crvena zvezda 15:5;

Prvo kolo: Jadran Carine - Crvena zvezda 7:6, Miškolc - Jadran Split 11:10.