Crna Gora na startu poražena od Hrvatske

Naredni protivnik je Holandija sjutra od 10.20 časova
vaterpolo, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 05.08.2017. 13:38h

Mlada vaterpolo reprezentacija je porazom otvorila Svjetsko prvenstvo u Beogradu.

Izabranici Veljka Uskokovića su u prvom kolu grupe B poraženi od Hrvatske rezultatom 9:6 koju su prije samo šest dana glatko savladali u finalu turnira u Boru.

Veliko takmičenje je, ipak, nešto drugo, Crna Gora je upisala prvi poraz i već na početku SP zakomplikovala situaciju u grupi.

Naš tim je poveo sa 1:0 golom Alekse Ukropine, a nakon toga je bio prinuđen da juri prednost protivnika.

Hrvatska je u drugoj četvrtini prvi put došla do dva gola razlike (5:3), da bi u trećem dijelu igre pobjegla i na plus četiri (9:5).

Posljednji gol na meču dao je naš centar Vladan Spaić 16 sekundi krije kraja treće četvrtine...

U istoj grupi, Španija je opravdala ulogu favorita protiv Japana (20:11), dok je u ovom kolu slobodna Holandija, koja je naredni rival Crnoj Gori (sjutra od 10.20 časova).

Crna Gora - Hrvatska 6:9 (1:2, 3:3, 2:4, 0:0)

Beograd - SC "Milan Gale Muškatirović". Sudije: Bjanko (Italija), Bender (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 7 (2), Hrvatska 7 (3).

Crna Gora: Tešanović (12 odbrana), Matković, Franeta, Saveljić, Mitrović 1, Vujašević, Ukropina 3, Gardašević, Radović, Moskov, Spaić 2, Grgurević, Mandić.

Hrvatska: Čubranić (13 odbrana), Dužević 1, Zović 2, Merčep, Butić 2, Dašić 1, Pejković, Pavličević 1, Lazić, Burić 2, Biljaka, Paparić, Podrug.