Jadran lako izašao na kraj sa Budvom

116 pregleda 0 komentar(a)
Danil Merkulov VK Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 15.04.2017. 18:23h

Koliko će finalna serija biti nezanimljiva Jadran Carine je pokazao večeras u prvoj utakmici.

Novljani su na svom bazenu deklasirali Budvu (12:3), poveli sa 1:0 u seriji i samo potvrdili da je nerealno očekivati da mogu da izgube i jedan meč, a ne titulu prvaka Crne Gore koju su osvajali posljednje tri godine.

Sve je u Igalu bilo u znaku aktuelnog šampiona koji je vodio i sa 8:0, a protivnik je prvi gol na meču dao 20 sekundi prije kraja druge četvrtine kada je odličnog Slavena Kandića matirao Blažo Mitrović.

Od Budve je viđeno premalo, a pet od 12 pogodaka Jadrana dao je ruski bombarder Danil Merkulov.

Pored njega, upisali su se i Aleksa Ukropina (dva puta), kao i Željko Kovačić, Marko Petković, Stefan Vidović, Vladan Spaić i Stefan Pješivac.

Serija se nastavlja u srijedu u Budvi kada bi, ako se ne desi nešto nepredviđeno, Jadran mogao da napravi vjerovatno i presudan korak ka odbrani titule.

Šampion će biti ekipa koja ostvari tri trijumfa.

Jadran Carine - Budva 12:3 (4:0, 4:1, 2:2, 2:0)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Abramović, Đurašković (Kotor). Igrač više: Jadran Carine 8 (4), Budva 7 (2).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Kovačić 1, Vidović 1, Merkulov 5, B. Banićević, Gardašević, Radović, Petković 1, Spaić 1, Pješivac 1, Šćepanović, Mijušković.

Budva: Radić, Manojlović, S. Ćetković, Franeta, B. Mitrović 1, Dragović, Vujašević, Đurđić, Kovačević 1, Popović, P. Ćetković 1, Rašković, Bakić, Vuksanović.

PRIMORAC BOLJI OD KATARA

Vaterpolisti Primorca na korak su od trećeg mjesta u prvenstvu Crne Gore.

Primorac je savladao Kataro sa 11:6 u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Kataro je bio u igri u prvom poluvremenu, a onda je Primorac početkom treće četvrtine poveo sa 5:3 i najavio trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Matija Brguljan i Nikolas Saveljić sa po dva gola.

Druga utakmica se igra u srijedu, a formalni domaćin (mečevi se igraju u Budvi zbog rekonstrukcije bazena u Kotoru) biće Kataro.