Jadran izgubio u Zagrebu

Novljani nisu dali gol posljednjih 11 i po minuta...
Vaterpolisti Jadrana, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 04.03.2017. 18:33h

Jadran Carine je izgubio od Mladosti, i to nakon što posljednjih 11 i po minuta nije dao gol...

Na kraju je bilo 9:7 za "žapce", a Novljani su posljednji pogodak postigli tri minuta i 23 sekunde prije kraja treće četvrtine kada je Danil Merkulov iz kontranapada donio prednost od 7:5.

Crnogorski predstavnik je od tog trenutka stao u napadu, Mladost se probudila i upisala trijumf kojim je uz meč manje prišla na tri boda minusa od Jadrana koji je drugoplasirani.

Mladost je do treće dionice konstantno bila u vođstvu, imala je i 5:2, ali je ekipa Vladimira Gojkovića odgovorila serijom 5:0 i najavila veliki preokret.

Jadran je, međutim, tu i stao i upisao četvrti poraz u regionalnoj A1 ligi.

Mladost - Jadran Carine 9:7 (3:1, 2:1, 3:5, 1:0)

Zagreb - Bazen na Savi. Sudije: Štampalija (Hrvatska), Abramović (Crna Gora). Igrač više: Mladost 6 (2), Jadran Carine 5 (2). Peterci: Mladost 2 (1).

Mladost: Marcelić (devet odbrana) Bukić, Milaković, Zović, Biljaka, Brlečić 2, Vlahović 2, Lazić, Pavičić, Paškvalin 1, Mardešić, Bašić 4, Vićan (tri odbrane), Markić.

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Kovačić 1, Vidović 1, Merkulov 2, B. Banićević 1, Gardašević 1, Radović, Petković, Mijušković, Pješivac, Šćepanović (sedam odbrana), Moskov.