Novljani slavili bez problema - 11:4
82 pregleda 0 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 22.02.2017. 19:29h

Furiozna igra Jadran Carina u fiinišu prve i tokom cijele druge četvrtine bila je dovoljna da Primorje padne u Igalu.

Novljani su pobijedili rezultatom 11:4, a ishod je mogao da se nasluti već u prvom poluvremenu kada je Jadran vodio sa 5:0. U tih 16 minuta igre je centar Primorja Kozmin Radu napravio sve tri lične greške, pa Riječani više nisu imali odgovor u vodi bez najboljeg igrača...

Dva gola Rusa Danila Merkulova, te po jedan Vlada Popadića, Stefana Pješivca i Nikole Moskova omogućili su crnogorskom šampionu da nastavak odigra bez velikog pritiska (vodio je i sa 10:2 u trećem dijelu igre) i upiše bodove kojima je dodatno ojačao drugu poziciju na tabeli regionalne A1 lige.

Koliko je tim sa Škvera bio dominantan govori i to da je prvi gol primio tek u 19. minutu kada je Nejtan Pauer u napadu gostiju s igračem više smanjio na 7:1.

Merkulov je predvodio Jadran sa tri gola, dva puta se upisao Aleksa Ukorpina, kao i Stefan Pješivac.

Jadran naredni meč u regionalnom takmičenju igra već u petak kada gostuje Budvi, koja je u ovom kolu bila slobodna.

Jadran Carine - Primorje 11:4 (1:0, 4:0, 5:4, 1:0)

Igalo - Bazen Instituta „Simo Milošević“. Sudije: Abramović (Crna Gora), Virijević (Srbija). Igrač više: Jadran Carine 7 (4), Primorje 9 (1). Peterci: Jadran Carine 1 (1), Primorje 3 (1).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić 1, Kovačić, Vidović 1, Merkulov 3, Banićević, Gardašević, Radović 1, Petković, Spaić, Pješivac 2, Šćepanović, Moskov.

Primorje: Jelovina, Radu, Petrić, Pauer 1, Peroš, Čunko, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević, Paparić, Čubranić, Buljubašić 1.