Plus 11 protiv Slovačke: Šuterski trening „ajkula“ na startu EP

Očekivan trijumf naše selekcije
13060 pregleda 17 komentar(a)
Bogdan Đurđić u duelu sa Slovacima, Foto: WP news
Ažurirano: 14.01.2020. 17:28h

Crnogorska vaterpolo reprezentacije lako izašla na kraj sa Slovačkom u prvom meču Evropskog prvenstva u Budimpešti.

4
:
15
Slovačka
Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 2:1, 0:6, 1:4, 1:4.
Budimpešta - Bazen "Dunav arena". Sudije: Berišvili (Gruzija), Derviu (Francuska).

Osam minuta početne nervoze u napadu, a onda rutinska igra i ubjedljiva pobjeda, kakva se na kraju krajeva i očekivala.

Crnogorski vaterpolisti su na startu Evropskog prvenstva upisali siguran trijumf - bilo je plus 11 protiv Slovačke rezultatom 15:4, a protivnik je polovinu svojih golova dao u prva četiri i po minuta.

Slovaci su u prvoj četvrtini dva puta vodili (1:0 i 2:1), a kada je Crna Gora preokrenula golovima Đura Radovića i Aleksandra Ivovića iz peteraca protivnik više nije mogao da parira.

Između pogodaka naših napadača s pet petara, Dejan Lazović je na drugoj strani odbranio peterac Mareku Tkaču, i to kao da je kasnije dodatno poremetilo napadačke zamisli Slovačke.

Crna Gora je tako uradila domaći zadatak u prvoj utakmici na EP, a naredne će biti mnogo izazovnije - sjutra je protivnik Hrvatska (20.30), onda slijedi okršaj sa Njemcima (subota, 17.30).

Ivović je sa četiri gola bio najefikasniji u našem timu, Dragan Drašković je postigao tri, po dva puta su se upisali Draško Brguljan i Radović. Pogađali su i Stefan Vidović, Stefan Pješivac, Uroš Čučković i Marko Petković.

Slovačka: Hoferica (devet odbrana), Čaraj, Zatovič 1, Furman, Mitruk, Molnar, Maroš Tkač 1, Marek Tkač 1, Bjelik, Kovacik, Kolarik 1, Balaž, Kozmer.

Crna Gora: Lazović (četiri odbrane i peterac), Brguljan 2, Radović 2, Petković 1, Čučković 1, Obradović, Vidović 1, Đurđić, Ivović 4, Spaić, Drašković 3, Pješivac 1, Tešanović (sedam odbrana).

Crna Gora je bila ubjedljiva na startu Evropskog prvenstva - savladala je Slovačku rezultatom 15:4.
Pješivac vraća plus 11 - 15:4.
Četvrti pogodak Slovaka - s igračem više je strijelac Zatovič, nekadašnji prvak Evrope sa Primorcem.
Novi gol - Drašković za 14:3.
Dvocifrena prednost Crne Gore. S igračem više je strijelac Brguljan za 13:3.
Petković je pogodio za 12:3.
Počela je posljednja četvrtina napadom Slovaka.
Kraj treće četvrtine, Crna Gora je na plus osam - 11:3.
I 11 gol za Crnu Goru, postigao ga je Ivović - 11:3.
Novi gol za Crnu Goru, prvi za Vidovića - 10:3.
Radović s igračem više vraća plus šest - 9:3.
Maroš Tkač prekida seriju Crne Gore. Sada je 8:3.
Odbranila se Crna Gora s igračem manje, a onda je Ivović iz kontranapada pogodio za 8:2.
Mladi golman Petar Tešanović je zamijenio Dejana Lazovića i već ima dvije odbrane.
Radović je u dva navrata promašio u napadu s igračem više.
Počela je treća četvrtina.
U prvom poluvrijeme su po dva gola postigli Ivović i Drašković, a po jedan Radović, Brguljan i Čučković.
Sigurnih plus pet naše selekcije - 7:2 na poluvremenu nakon gola Draškovića. "Ajkule" su drugu četvrtinu dobile rezultatom 6:0.
Peti uzastopni gol Crne Gore. Upisao se i Čučković za 6:2.
Serija Crne Gore - Drašković donosi plus tri (5:2).
Ponovo Ivović, sada je 4:2 za "ajkule".
Aleksandar Ivović je pogodio iz peterca za 3:2. Prvo vođstvo naše selekcije.
Dejan Lazović je odbranio peterac Mareku Tkaču. Ostaje 2:2.
Đuro Radović je iskoristio peterac koji je iznudio Dimitrije Obradović - 2:2.
Slovačka vodi 2:1 nakon prve četvrtine. Uvodnih osam minutaje obilježio slovački golman Hoferica.
"Ajkule" nisu iskoristile ni drugi napad s igračem više.
Kolarik vraća prednost Slovacima, sada je 2:1.
Izjednačila je Crna Gora pogotkom kapitena Draška Brguljana - 1:1.
Vodi Slovačka golom Mareka Tkača.
Nema golova nakon prva dva minuta.
Počeo je meč u "Dunav areni".
Prvi meč na turniru odigrale su selekcije Rumunije i Holandije u grupi B. Slavili su Holanđani 9:8.
Crna Gora na EP igra u sastavu: Dejan Lazović, Draško Brguljan, Đuro Radović, Marko Petković, Uroš Čučković, Dimitrije Obradović, Stefan Vidović, Bogdan Đurđić, Aleksandar Ivović, Vladan Spaić, Dragan Drašković, Stefan Pješivac i Petar Tešanović.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore utakmicom sa Slovačkom otvara Evropsko prvenstvo u Budimpešti.

"Ajkule" su apsolutni favorit u ovom susretu (11.30 časova), sve osim lagane pobjede predstavljalo bi senzaciju, vjerovatno bi i zatvorilo vrata plasmana u četvrtfinale...

Crna Gora traži put do četvrtfinala, jer joj samo odlazak među osam najboljih garantuje i vizu za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Drugi meč na turniru naša selekcija igra u četvrtak protiv Hrvatske (20.30), a za subotu (17.30) zakazan je okršaj sa Njemcima.