Hiljadu djece iz Tivta obišlo jedrenjak "Jadran“

„To je poseban doživljaj za mališane jer većina nije imala priliku do sada da posjeti brod. Sveukupno ovo je veličanstveno jer je sa istorijom „Jadrana“ danas upoznato oko hiljadu učenika od prvog do petog razreda osnovnih škola iz Tivta i Radovića”, rekao je Ivanovski.
276 pregleda 1 komentar(a)
Otvoreni dani Mornarice-JAdran, Foto: Opština Tivat
Otvoreni dani Mornarice-JAdran, Foto: Opština Tivat
Ažurirano: 16.11.2018. 16:09h

Oko hiljadu tivatskih osnovaca, učenika od prvog do petog razreda osnovnih škola “Drago Milović” iz Tivta i “Branko Brinić” iz radovića posjetilo je danas školski brod Mornarice VCG “Jadran”, tokom “Dana otvorenih vrata” koji je Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti Opštine Tivat organizovao saradnji sa saradnji sa Mornaricom i školskim brodom “Jadran”, u okviru manifestacije Novembarski dani kojim se obilježava oslobođenje Tivta.

Posada atraktivnog jedrenjaka, starog 85 godina, učenicima je govorila o istorijatu i karakteristikama ovog jedinstvenog i vrijednog broda, u čijem obilasku su se učenici dvije škole smjenjivali od 8.30 do 16 časova. Prema riječima komandanta školskog broda “Jadran”, kapetana korvete Zorana Ivanovskog, posjeta osnovaca je poseban ugođaj za posadu i predivna slika.

„To je poseban doživljaj za mališane jer većina nije imala priliku do sada da posjeti brod. Sveukupno ovo je veličanstveno jer je sa istorijom „Jadrana“ danas upoznato oko hiljadu učenika od prvog do petog razreda osnovnih škola iz Tivta i Radovića”, rekao je Ivanovski.

Komanda broda, rekao je on, je predložila da sličnih akcija bude dva, tri puta mjesečno, a u ljetnjem periodu i krstarenja „Jadranom“ za djecu iz naših škola. Ivanovski se nada da će Mornarica Vojske Crne Gore u čijem je vlasništvu brod, te predloge i prihvatiti. Ističući da je cilj Sekretarijata upoznavanje osnovaca sa istorijatom i strukturom Jadrana, sekretarka za kulturu i društvene djelatnosti Oopštine Tivat, Dubravka Nikčević je kazala da su đaci imali priliku da čuju divnu priču o jedrenjaku, njegovoj bogatoj istoriji i svemu što ga je pratilo tokom 85 godina.

„Primijetili smo da djeca iz Crne Gore dolaze da upoznaju „Jadran“ i bilo nam je pomalo žao što tu priliku nemaju tivatski đaci. Zato smo danas ovdje, i ne samo danas, to će biti praksa u narednom periodu da svi tivatski đaci budu u prilici da čuju priču o značaju starog jedrenjaka o njegovoj istoriji o atraktivnosti, čemu je služio, ko je danas u posadi ovog broda i šta ovaj brod znači, ne samo za Mornaricu VCG, nego i za naš grad. „Jadran“ se stopio sa obalom na Pinama i sa ovim gradom, i možda neko od ovih mališana sutra bude i dio njegove posade.“. istakla je Nikčević, naglasivši da su ovakve aktivnosti u interesu Mornarice i grada Tivta jer šalju lijepu poruku sa jedrenjaka „Jadran“.

Učiteljica iz OŠ „Branko Brinić“, Jasmina Vukšić je istakla da će ovakav izlet uvrstiti u nastavu, naročito u likovnu i muzičku umjetnost i književnost.

Galerija

Preporučujemo za Vas