URUČENE NAGRADE

Pogledajte ko su najbolji srednjoškolci u Podgorici

Tradicionalnu manifestaciju „Dan najboljih 2016” organizovao je Sekretarijat za kulturu i sport
1078 pregleda 5 komentar(a)
Dodjela Luča Podgorica, Foto: Filip Roganović
Dodjela Luča Podgorica, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 21.05.2019. 13:04h

Đaci generacije i dobitnici „Luče I” nagrađeni su danas od Glavnog grada sa po 150 eura, učenici koji imaju “Luču II” sa stotinu,  osvajači prva tri mjesta na Državnom takmičenjima zavrijedili su po pedeset eura, a svi su dobili po knjigu. 

Tradicionalnu manifestaciju „Dan najboljih 2016” organizovao je Sekretarijat za kulturu i sport, dok je nagrade uručio gradonačelnik Slavoljub Stijepović u hotelu “Ramada”.

Dobitnici diplome „Luča I“ iz Škole za srednje i više stručno obrazovanje „Sergije Stanić“ su Anica Jovanović i Katarina Nedović, a „Luču II“ su dobili Petar Radulović, Aleksandra Šarac, Lazar Jokanović, Anđa Tomović, Jelena Tomić, Anja Dragaš, Andrea i Marina  Peruničić. 

Učenici Srednje ekonomske škole „Mirko Vešović“,  dobitnici „Luče I“ su Natalija Drekalović, Anđela Radonjić, Bojana Žugić, Jana Perović, Filip Klisić, Aida Sutaj, Jelena Matović, Mia Todorović, Jovana Damjanović, Slađana Maraš, Anđela Radović, Milena Perović, Suzana Ćetković, Kristina Knežević, Dragana Maraš, Anđela Miličković, Danilo Ćetković i Tijana Rovčaninž. 

Dobitinici „Luče II“ iz te škole su  Tijana Vidaković, Marija Gazivoda, Milica Peković, Jelena Radosavović, Nikola Matović, Jelena Vukmirović, Dajana Ljiljanić, Marija Božović, Zoran Lakušić, Tamara Popović, Milana Radović, Marija Radović, Ilma Ćatović, Andrea Dujović, Anđela Vukčević, Nataša Marović, Anđela Đurišić, Lazar Klikovac, Bogdan Laban, Marina Vojinović, Marija Marić, Aleksandra Milić, Marija Perović, Mia Popović, Jovana Novaković, Ksenija Šarančić, Jelena Petričević, Radmila Vukčević, Milica Knežević, Saška Krstović, Vaso Peličić, Filip Rašović, Mia Ćulafić, Anđela Janković, Nemanja Vukićević, Dejan Zeković, Pavle Velimirović, Anja Jović, Nina Kasalica, Valentina Mitrović, Milica Pejović, Dajana Turović, Valentina Ostojić i Žana Popović.

Dobitnici „Luče I“ iz Srednje građevinsko-geodetske škole „Inženjer  Marko Radević“ su Dušan Špadijer, Miloš Gogić, Filip Komatina, Pavle Komatina i Jovan Šćepanović, dok su „Luču II“ dobili Maida Kujović, Sara Sandić, Marija Nišavić, Milica Purlija, Ana Džarić, Anđela Pavićević, Danilo Dragojević, Anja Vujošević, Luka Jovović, Svetozar Šljivančanin i Tamara Kecojević. 

Lučonoše I Gimnazije „25. maj“ iz Tuzi su Maja Junčaj, Vilson Juncaj, Amina Niković, Ardit Dreshaj, Diana Siništaj, Emina Daković, Samra Drešević i Anton Nuculović, dok su „Luču II“ dobili Aferdita Dedvukaj, Edmonda Juncaj, Rajmonda Juncaj, Liridona Dukaj, Teuta Lulgjuraj, Mimoza Drešaj, Linda Pepiq, Mario Camaj, Andrea Siništaj, Samila Adžović i Amra Hadžimuhović. 

Dobitinici diplome „Luča I“ iz Gimnazije „Slobodan Škerović“ su Filip Bulatović, Elena Popović, Isidora Šćepanović, Dejana Stanić, Marko Vuksanović, Dragić Krstajić, Katarina Popović, Maša Damjanović, Kristina Vlahović, Sara Vlahović, Ksenija Brakočević, Bojana Kljajević, Aleksandra Stankulova, Ksenija Zečević, Tamara Nikezić, Nađa Laušević, Nina Blagojević, Uroš Bošković, Alen Drpljanin, Maja Vujisić, Ivona Živković, Nikola Tabaš, Milica Janković, Anđela Kovačević, Lana Bulatović, Milica Jelovac, Andrea Vujisić, Tijana Radojičić, Jelena Aligrudić, Dijana Rujović, Matija Bojić, Milena Jovović, Jovana Drašković i Itana Bulatović. 

„Luču II“ dobili su Katarina Strugar, Marija Jeknić, Ljubica Smolović, Andrija Laković, Ivana Daković, Jelena Srdanović, Milena Božović, Nikolina Dabetić, Jovan Radović, Nikola Lekić, Ognjen Vujičić, Milica Rakonjac, Nevena Đuričković, Jelena Belojević, Maja Kalezić, Fedor Šoškić, Marija Dragović, Nikolina Rašović, Iva Tomašević, Aleksa Albijanić, Danilo Boljević, Nikola Milovanović, Milica Aćimović, Jelena Simonović, Lazar Šćekić, Ana Nišavić, Ognjen Bošković, Maja Kuzmanović, Sergej Kravcov, Darko Savović, Nikola Dragutinović, Uroš Ognjenović, Ivan Grgurović, Strahinja Ilić, Nikola Nenezić, Anton Ljucović, Veljko Matović, Marko Brnović, Ivana Vlahović, Jelena Raičković, Marko Bošković, Vuk Stajkić, Mitar Potpara, Marko Blagojević, Petar Sekulić, Đorđe Stanković, Ksenija Kavarić, Stefan Mugoša, Jovana Lukić, Jovana Čelebić, Luka Mitrović, Marko Jovović, Anđela Dragović, Jasmina Lekić, Milica Đurišić, Ilija Vujović, Jelena Stanić, Mihailo Mujović, Ivan Biljurić, Jelena Rakočević, Tamara Perović, Anica Šljivančanin, Andrija Pajović, Miljan Živković, Jovan Petrović, Ivan Matović, Jovan Jokić, Anđela Jovanović, Danilo Pajović, Lana Šoškić, Dušan Musić, Vera Jauković, Pavle Antanasijević, Maša Raičković, Andrija Božović, Nemanja Knežević, Milan Šebek, Zorana Gašević, Lenka Mirković, Anđela Šćekić, Jelena Konatar, Jovana Bovan, Elma Mujahodžić, Nađa Kastratović, Petar Đuričković i Luka Pavleković.

Dobitnici diplome „Luča I“ iz Stručne medicinske škole su Milena Mikulić, Jovana Maraš, Marko Lazarević, Nikolina Čabarkapa, Milena Pajović i Borislav Bardak, a  „Luče II“  Nikola Đoljaj, Tamara Radunović, Edita Mekić, Ivana Šćepanović, Stefan Praščević, Anka Petković, Aleksandra Gačević, Emina Kasumović, Marijana Rajković, Tamara Prijović, Nina Savićević, Bojana Rogošić, Sara Lubarda, Milica Lučić, Vasilija Đurković i Marko Sentivanec. 

Dobitnica „Luče I“ iz Srednje elektrotehničke škole „Vaso Aligrudić“ je Maja Keković, dok su diplomu „Luča II“ dobili Veliša Seferović, Nemanja Nedović, Andrija Šuškavčević, Luka Mujović, Miroslav Radović i Jovana Perović. 

Lučonoše II Srednje stručne škole „Ivan Uskoković“ su Sanja Pajović i Biljana Svrkota.

Diplomu „Luča I“ u Umjetničkoj školi za muziku i balet „Vasa Pavić“ dobile su Miljana Nikolić i Ljubica Gavrilović, a „Luču II“ Andrija Jovović i Ksenija Stevović. 

Dobitnica diplome „Luča II“ iz Umjetničke škole osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja za talente „Andre Navara“ je Sara Stanković. Lučonoše I Resursnog centra za djecu i mlade „Podgorica“ su Bojana  i Miljan Otašević.

Najbolji među najboljima

Đak generacije Škole za srednje i više stručno obrazovanje „Sergije Stanić“ je Katarina Nedović,  Ekonomske škole „Mirko Vešović“ Natalija Drekalović, – SSŠ „Spasoje Raspopović“ Sanja Nelević, Umjetničke škole „Andre Navara“ Sara Stanković, Srednje građevinsko-geodetske škole „Inž. Marko Radević“ Jovan Šćepanović. 

Đaci generacije Gimnazije „25. maj“ su Maja Junčaj za nastavu na albanskom jeziku i Anton Nuculović za nastavu na crnogorskom jeziku. 

Đak generacije Gimnazije „Slobodan Škerović“ je Dejana Stanić, Stručne medicinske škole Borislav Bardak, Srednje elektrotehničke škole „Vaso Aligrudić“   Ivan Mujović, SSŠ „Ivan Uskoković“ Mirjana Zečević,    Umjetničke škole „Vasa Pavić“ Miljana Nikolić, dok su đaci generacije Resursnog centra „Podgorica“ Bojana i Miljan Otašević.

Osvajači medalja na takmičenjima

Iz Gimnazije „Slobodan Škerović“ Andrea Vujisić je  osvojila drugo mjesto iz hemije na Državnom takmičenju, Aleksa Ćuković  treće  iz biologije, Danilo Pajović  treće  iz istorije, Itana Bulatović  drugo  iz francuskog jezika, Isidora Šćepanović  drugo  iz sociologije, Jelena Srdanović  treće  iz sociologije.

Učenica te škole  Ksenija Koska osvojila je prvo mjesto iz filozofije, a Marko Vuksanović drugo iz filozofije. 

Nagrađen je i Anton Nuculović za osvojeno prvo mjesto iz istorije iz Gimnazije „25. maj“ iz Tuzi, kao i Ivana Bulatović i Jelena Novović iz SSŠ „Spasoje Raspopović“, koje su osvojile drugo mjesto na prvom Državnom takmičenju srednjih stručnih i mješovitih škola koje realizuju programe iz oblasti poljoprivrede i prehrambene tehnologije.

Iz SSŠ „Ivan Uskoković“ nagrađeni su Mirko Samardžić za osvojeno prvo mjesto iz automehatronike, za osvojeno treće mjesto iz saobraćaja u ekipnoj konkurenciji nagrađeni su Milorad Baošić, Dejan Lazović koji je osvojio i treće mjesto iz saobraćaja u pojedinačnoj konkurenciji, kao i Marko Đurović koji je osvojio i prvo mjesto iz saobraćaja u pojedinačnoj konkurenciji.

Na takmičenju školskih preduzeća srednjih škola za vježbu drugo mjesto osvojili su učenici Srednje građevinsko-geodetske škole „Inž. Marko Radović“ Sara Sandić, Anja Vujošević, Dušan Vlahović i Balša Dragojević, dok su treće mjesto osvojili đaci Srednje elektrotehničke škole „Vaso Aligrudić“ Željko Ivanović, Veliša Seferović, Filip Bogojević, Ivan Mujović, Balša Jovanović i Nikola Ivanović. 

Nagrađeni su i učenici Umjetničke škole za muziku i balet „Vasa Pavić“, koji su na Muzičkom festivalu mladih Crne Gore osvojili prvu nagradu, Ksenija Stevović u disciplini vokalni duo, Andrija Jovović kamerni duo, Dušan Obrenović  violina, Nikola Medojević  harmonika, dok je drugu nagradu osvojio Veliša Seferović u disciplini nestandarni duo.