Zahtjev Dakićevaca: Đukanović da vrati mandat građanima

“Radoje Dakić” je danas, kako je ocijenio, simbol teškog položaja radnika, akcionara i građana u Crnoj Gori i svjetski rekorder po broju i trajanju mirnih protesta
0 komentar(a)
Radoje Dakić, Foto: Arhiva Vijesti
Radoje Dakić, Foto: Arhiva Vijesti
Ažurirano: 09.02.2014. 13:30h

Bivši radnici i povjerioci fabrike "Radoje Dakić" zahtijevaće od premijera Mila Đukanovića da vrati mandat građanima, ukoliko i dalje, kako su kazali, bude imao neodgovoran odnos prema njima i sudskoj odluci čije hitno izvršenje traže.

Predsjednik Koordinacionog odbora povjerilaca "Radoja Dakića" Milan Vukčević rekao je agenciji Mina-business da država dobro funkcioniše za bogate i moćne, dok za siromašne, kojima niko ništa ne oprašta, važi privatizacija dobitaka, a socijalizacija gubitaka.

"Tražimo izvršenje presude i očekujemo da Đukanović shvati da ga samo institucije i vladavina prava mogu zaštititi od nezadovoljstva naroda, zbog nezavidnog kvaliteta života”, kazao je Vukčević.

“Radoje Dakić” je danas, kako je ocijenio, simbol teškog položaja radnika, akcionara i građana u Crnoj Gori i svjetski rekorder po broju i trajanju mirnih protesta.

“Država ne samo da nas je zaboravila, već se i licemjerno ponijela prema nama i budućim invetsitorima. Na ulici nas više od šest godina gledaju sa visine, pa smo sve više ogorčeni odnosom države prema nama i vladavini prava”, poručio je Vukčević.

“Kakve budžete prave u posljednjih nekoliko godina ne bi bilo štete ni da nemamo Ministarstvo finansija. Nema više vremena za igre u rukavicama. Niko nam neće pomoći ako sami sebi ne pomognemo”

“Kakve budžete prave u posljednjih nekoliko godina ne bi bilo štete ni da nemamo Ministarstvo finansija. Nema više vremena za igre u rukavicama. Niko nam neće pomoći ako sami sebi ne pomognemo”, smatra Vukčević.

On je dodao da se bivši radnici i povjerioci moraju okupiti oko sudske presude i raditi na primjeni njenog izvršenja.

“Pozivamo da se svi povjerioci i članovi porodica preminulih kolega priključe narednim protestima”, naveo je Vukčević.

On je podsjetio da su bivši radnici protiv države Crne Gore u martu 2010. godine podnijeli tužbu Međunarodnom sudu za ljudska prava u Strazburu.

Bivši radnici „Radoja Dakića“ od početka 2009. godine organizuju mirne proteste i traže hitno izvršenje sudskih presuda koje podrazumijevaju isplatu 37 miliona eura

Bivši radnici „Radoja Dakića“ od početka 2009. godine organizuju mirne proteste i traže hitno izvršenje sudskih presuda koje podrazumijevaju isplatu 37 miliona eura.

Glavnica duga porasla je na oko 48 miliona eura, pripadajuće kamate koje je potvrdio Viši sud još sedam miliona eura, a pravo na isplatu ima 1,65 hiljada bivših radnika.

Radnicima je pravosnažnim sudskim presudama dodijeljeno zemljište vrijedno oko 40 miliona eura koje ne mogu da prodaju.

Kompanije Zetagradnja i Čelebić su 27. oktobra 2011. godine odustale od kupovine zemljišta "Dakića", površine 221 hiljadu kvadratnih metara, za koje su nudili 35,4 miliona eura.

Konzorcijum šest crnogorskih firmi, kojeg su činili Voli, Bemax, Novi Volvox, Kroling, Normal kompani /Company/ i Master inženjering za zemljište je nudio 27 miliona eura.

Bonus video: