Srebro za veslače Pomorske škole iz Kotora

233 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 13.05.2018. 07:29h

Na 24. Međunarodnoj veslačkoj regati "Bakar 2018", koja je održana u Bakru u Hrvatskoj, veslači Pomorske škole iz Kotora osvojili su srebrnu medalju.

U fotofinišu finalne trke, neizvjesne do samog cilja, kotorski srednjoškolci izgubili su od domaćina i tako osvojili drugo mjesto.

Srebro je osvojeno u konkurenciji sedam srednjih škola i dva fakulteta iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Srbije i Crne Gore.

Ekipa Srednje pomorske pjole Kotor u Bakru je veslala u sljedećem sastavu: Nikola Čavor, kapiten, veslači: Božo Radović, Marko Novak, Strahinja Ratković, Ljubo Pavićević, Vasilije Ćirković, Nikola Femić, Petar Đolović, Bogdan Knežević, Dušan Đorđević, Matija Milatović, Ivan Kažanegra, Dean Miljanić, Đorđe Vulović i kormilar: Andrej Krivokapić.

Učenike je pratio i bodrio profesor Milan Franović, a pripremali su ih profesori Darko Botica i Željko Gotesgreber.