NAGRADE ZA NAJBOLJE

Gradonačelnik Mugoša uručio priznanja najboljim maturantima

„Lučonoše” i đaci generacije dobili su po 150, a dobitnici nagrada na državnim takmičenjim po 50 eura.
489 pregleda 0 komentar(a)
lučonoše Podgorica, Foto: Vesko Belojević
lučonoše Podgorica, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 26.02.2019. 11:09h

Glavni grad Podgorica i Sekretarijat za kulturu i sport uručili su nagrade učenicima srednjih škola koji su osvojili diplome „Luča“.

„Lučonoše” i đaci generacije dobili su po 150, a dobitnici nagrada na državnim takmičenjim po 50 eura.

Nagade srednjoškolcoma uručio je gradonačelnik dr Miomir Mugoša koji je istakao da se nada da će neko od nagrađenh učenika “ jednoga dana obavljati dužnost gradonačelnika i radovati se, baš kao i on sada, novoj energiji koja će doprinijeti razvoju grada".

Nagrađeni učenici iz Ekonomske škole “Mirko Vešović” su Samra Ajdarpašić, Azra Suljević, Darija Rajković, Jovana Ivanović, Ivana Anđelić, Sunčica Rogić, Mladen Novaković, Miloš Stijepović, Vukan Lakić, Ilija Đurnić, Milica Ćetković, Snežana Lazović, Sanja Anđušić, Stefan Jovanović, Nataša Kandić, Milena Radoman, Nikola Čelebić, Tara Velimirović, Marijana Vučeraković, Snežana Žujović, Milena Vujadinović, Marija Cimbaljević, Jelena Vuletić, Katarina Milošević, Jovica Babović, Zara Brajović, Miloš Radović, Nikoleta Nikolić, Milica Žugić, Biljana Bečić, Milena Boljević, Ksenija Vujošević, Pavle Ognjenović, Anđela Pejanović, Balša Milić, Milena Pešić, Lela Radulović, Marija Marković, Milorad Jokanović, Igor Kažić i Milena Boljević.

Iz Gimnazije „25. maj” u Tuzima nagrađeni su Valjbona Đokić, Maida Bećović, Esad Nikolić, Gentijana Junčaj, Ilir Camaj, Mark Dukić, Đon Đonaj, Aldina Pepić, Rina Siništaj, Elizabeta Camaj, Armend Đoković, Marina Junčaj, Valjbona Berišaj Luna Ćerić, Marija Ivezić, Marija Dušević, Dragana Ajković i Denisa Ličina.

Iz Srednje stručne škole „Sergije Stanić” su Jelena Dragović, Nina Žugić, Ana Zečević, Jovana Kojović, Marija Rašović , Marijana Dragaš i Tijana Vuković.

Iz Srednje medicinske škole Marija Boričić, Jelena Markić, Viktorija Pavićević, Džana Lukač, Dragica Vučetić, Irena Bradarić, Danijela Bečić, Majda Methadžović, Aida Nikočević, Milena Đokić, Branka Opančina, Bobana Marković, Jelena Aleksić, Maja Đozović, Lidija Toskić, Elma Krpuljević, Ilija Jovetić, Jovana Šuškavčević, Dragana Stojić.

Marko Maraš, Boris Bošković, Slaviša Vuković, Radojica Pićurić su nagrađeni iz Srednje elektrotehničke škole „Vaso Aligrudić”.

Dušan Đurović, Jovana Nikolić, Milana Zeković i Ivan Vukajlović iz Srednje građevinsko – geodetske škole “Inž. Marko Radević“.

Anela Čindrak, Anja Abramović, Melisa Dreković, Tijana Delević i Anđela Đurović nagrađeni su iz Umjetničke škole osnovnog, srednjeg muzičkog i baletskog obrazovanja „Vasa Pavić“, kao i Darja Samofalova iz Umjetničke škole osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja za talente „Andre Navara”.

Iz Gimnazije „Slobodan Škerović” dobitnici su Stefan Aleksa Radunović, Violeta Otašević, Mirjana Cvijetić, Marko Musić, Marija Smolović, Aleksandra Rakočević, Sofija Milošević, Ivana Đukanović, Maša Bešić, Jovana Radević, Ivana Babić, Damjan Radenović, Nikola Latković, Saša Milikić, Milena Grujić, Nađa Pejović, Dušan Rolović, Pavle Grbović, Jovana Šekularac, Lidija Radović ,Nataša Arsić, Dragana Borović, Jovana Popović, Jovana Ćetković, Ana Čabarkapa , Staša Lalović, Diana Kovačević, Anđela Jevrić, Marija Đurović , Jovana Mrkaić, Anđela Mićović, Ivana Šoškić, Katica Maksan, Marko Jovićević, Rosanda Jocović, Andrej Mirović, Miloš Mirković, Jovana Potpara, Anja Brnović, Ena Anastasovska, Vildan Ramusović, Jelena Đuranović, Aleksandar Nikolić, Batrić Vukčević, Nina Sekulović, Adelina Arović , Milica Milić, Ana Marković, Andrea Radanović, Milan Rogošić, Iva Ivanović, Arso Ivanović, Lazar Marković, Adi Kerović , Vuk Pejović, Dragana Mandić , Miomira Živković ,Maja Šćepanović , Tijana Medenica, Iva Kovačević, Tamara Šuškavčević, Ana Lučić, Ivana Tadić, Mirjana Radević, Ajla Osmanagić, Anđela Dedić, Dragana Bulatović, Maša Pavićević, Miroslav Jokić, Filip Zindović, Anja Nedović, Tijana Milivojević, Najla Frljučkić, Dragana Saveljić, Jovana Miljanić, Aleksandra Vuković, Lazar Buzić, Balša Lipovina, Ksenija Rajović ,Anja Jovanović, Danilo Radović, Nemanja Prentić, Vanja Abramović i Jovana Vukoslavović.

Vladimir Tomić, Jelena Furtula iz Zavoda za školovanje i profesionalnu rehabilitaciju invalidne djece i omladine.

Nagrađeni su i Dušan Đurović – za osvojeno prvo mjesto iz tehničkog crtanja, Anel Bučan - za osvojeno prvo mjesto iz tehničkog crtanja, Ivan Vratnica - za osvojeno drugo mjesto iz tehničkog crtanja iz Srednje građevinsko – geodetska škola “Inž. Marko Radević”.

Nagrađeni i dobitnici nagrada na državnim takmičenjima

Nagrađeni su i sa Državnog takmičenja ugostiteljskih škola Crne Gore, gdje je u kategoriji konobara srebrnu medalju osvojio Srđan Dubljević, tehničar usluživanja – bar i barsko poslovanje – pripremanje koktela iz škole “Sergije Stanić”.

Nagrađen je i osvajač srebrne medalje Aleksandar Ćosović, konobar – pripremanje jela pred gostom – flambiranje, Miodrag Jovanović tehničar kulinarstva za zlatnu medalju za pripremanje jela po meniju kao i Ana Todorović za istu disciplinu, svi iz “Serija Stanić”.

Nagrađeni su i Milena Kankaraš za prvo mjesto i “Zlatnu liru” u disciplini klarinet, Anđela Jovićević za prvo mjesto u disciplini solo pjevanje, Ivona Milić za prvo mjesto u disciplini klavir i “Zlatnu liru”, Anela Čindrak i Melisa Dreković za prva mjesta i “Zlatnu liru” u disciplini neklasični sastavi - trio harmonika iz škole, kao i Maša Kovačević za osvojeno treće mjesto u disciplini klavir“, a svi iz škole “Vasa Pavić”.

Nagrađena je i Milica Vujičić u disciplini violistkinja osvojila je prvo mjesto – „Zlatnu liru“ iz “Andre Navara”, kao Vuk Pejović - za osvojeno treće mjesto iz programiranja, Jovana Šekularac - za osvojeno drugo mjesto iz francuskog jezika, Dragana Mandić – za osvojeno treće mjesto iz francuskog jezika svi iz Gimnazije „Slobodan Škerović”.

„Lučonoše” i đaci generacije dobili po 150 eura

Đaci generacije Đaci generacije su Samra Ajdarpašić iz Srednje ekonomske škole “Mirko Vešović”. Elizabeta Camaj i Dijana Đokić iz JU Gimnazije “25. maj”. Marijana Dragaš iz Srednje stručne škole “Sergije Stanić”, Milenka Ćosović iz Srednje stručne škole “Ivan Uskoković”. Lukač Džana iz Srednje medicinske škole. Teodora Pavićević iz Srednje elektrotehničke škole “Vaso Aligrudić”, Ivana Babić i Aleksandra Rakočević iz Gimnazije “Slobodan Škerović”, Dušan Đurović iz Srednje građevinsko – geodetske škole “Inž. Marko Radević”. Lejla Hot iz Umjetničke škola osnovnog, srednjeg muzičkog i baletskog obrazovanja “Vasa Pavić”, Darja Samofalova iz Umjetničke škole osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja za talente “Andre Navara”, Sanja Bošković iz Srednje stručne škole “Spasoje Raspopović” i Vladimir Tomić iz Zavoda za školovanje i profesionalnu rehabilitaciju invalidne djece i omladine.