Policajac iz Bara balkanski prvak na pet i deset hiljada metara

101 pregleda 0 komentar(a)
Dragoljub Koprivica, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 05.10.2017. 12:41h

Dragoljub Koprivica (43), reprezentativac i najuspješniji crnogorski dugoprugaš, ne zna za predah. Na upravo okončanom Balkanskou prvenstvu za vetererane u bugarskom gradu Stara Zagora, popularni Kopro koji inačle radikao granični policajac, postao je balkanski prvak i osvojio dvije medalje-srebrnu na 5.000m i zlatnu na 10.000 m.

Koprivica za ”Vijesti” kaže da je veoma zadovoljan rezultatima na Balkanijadi

"Ostvario sam lične rekorde za ovu godinu u obje discpipline, a na10 km sam bio apsolutni pobjednik u svim kategorijama preko 35, godine. Takmičarska 2017.mi je od početka uspješna, osvojio sam šest seniorskih titular, hvala kolegama iz IPA Montenegro, policijske sportske federacije na podršci", rekao je Koprivica.

U atletici već četvrt vijeka, ovaj uzorni sportista član je barskog “Mornara” od 2002, a prije toga je trčao za “Čelik” i “Nikšić” u Nikšiću, te za “Leotar” iz Trebinja. Dosad je preko 20 puta bio prvak Crne Gore na 1500, 3000, 5000 i 10.000 metara, a šampionske titule osvajao je i u polumaratonu, maratonu i ultramaratonu na 100 kilometara, gdje je državni rekorder sa vremenom 7:57,09.