Humanitarna utakmica: Skupština nakon penala savladala Vladu

Prikupljena sredstva biće donirana Institutu za bolesti djece u Podgorici

18841 pregleda 37 reakcija 37 komentar(a)
Predstavnici Skupštine slave nakon boljeg izvođenja penala, Foto: Srdan Kosović

Skupština Crne Gore je nakon penala savladala Vladu u humanitarnoj utakmici koju je povodom 100 dana rada izvršne vlasti organizovao potpredsjednik Vlade za demografiju i mlade i ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić.

Utakmica se u regularnom dijelu završila rezultatom 2:2, a Skupština je nakon penal lutrije bila bolja rezultatom 4:3.

Meč je igran u formatu dva poluvremena po 20 minuta, a svi golovi pali su u drugom dijelu igre.

Vlada je povela 2:0 golovima generalnog direktora Direktorata za pravosuđe Momira Jaukovića i vršioca dužnosti generalnog direktora Direktorata za Evropsku teritorijalnu saradnju Miloša Markovića, na 2:1 je iz penala smanjio poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Miloš Pižurica, a izjednačujući pogodak je u nadoknadi vremena postigao sekretar Odbora za međunarodne odnose i iseljenike Jasmin Bojadžić.

Pižurica postiže gol za 2:1

Za Vladu su igrali: Dragoslav Ščekić, Momir Jauković, Petar Kovačević, Sergej Mučalica, Edin Šabotić, Zdravko Đoković, Milan Mitrović, Željko Aleksijević, Lazar Vlaović, Igor Striković, Miloš Marković, Naik Đokaj, Miroslav Cimbaljević i Vuk Žižić.

Skupština je nastupila u sastavu: Miloš Pižurica, Martin Popović, Bogdan Božović, Vladimir Bulatović, Boban Stanišić, Jasmin Bojadžić, Artan Čodi, Rusmir Radič.

Utakmicu su sudili predsjednik Ustavnog suda Milorad Gogić, rektor Univerziteta Crne Gore Vladimir Božović, predsjednik Fudbalaskog saveza Crne Gore Dejan Savićević i generalni direktor Javnog servisa Boris Raonić.

Među gledaocima su bili potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica, poslanik PES-a Vasilije Čarapić, poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Slaven Radunović...

Prikupljena sredstva biće donirana Institutu za bolesti djece u Podgorici.

Pogledajte izvođenje penal serije

Skupština je u penal seriji bila bolja rezultatom 4:3, a golman Boban Stanišić je donio svom timu trijumf odbranivši udarac Milanu Mitroviću.