Partija odlučila

Stijepović nosilac liste DPS-a na izborima u Podgorici

To je odlučeno na večerašnjem sastanku državnog i opštinskog rukovodstva DPS-a
219 pregleda 160 komentar(a)
Slavoljub Stijepović, Foto: Vesko Belojević
Slavoljub Stijepović, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 19.03.2014. 20:37h

Nosilac liste Demokratske partije socijalista (DPS) na lokalnim izborima u Podgorici biće ministar prosvjete Slavoljub Stijepović, saznaju "Vijesti" u vrhu DPS-a.

To je odlučeno na večerašnjem sastanku državnog i opštinskog rukovodstva DPS-a.

U narednih nekoliko dana Odbor DPS-a Glavnog grada zvanično će verifikovati tu odluku.

Miomir Mugoša je bio gradonačelnik Podgorice 14 godina.

Mugoša: Stijepović neće biti nosilac liste DPS-a>>>

Lokalni izbori u Podgorici trebalo bi da budu održani krajem maja.

Slavoljub Stijepović rođen je u Titogradu 2. maja 1959. godine.

Završio je Pravni fakultet. Član Glavnog odbora Demokratske partije socijalista.

Biografija:

  • Od jula 2003. do aprila 2007. bio je predsjednik Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista – Podgorica
  • Od marta 1984. do marta 1991. godine radio je u GRO "Prvoborac" Herceg Novi na poslovima pripravnika, samostalnog pravnog zastupnika, direktora opšte, pravne i samoupravne službe
  • Od marta 1991. do decembra 1996. bio je pomoćnik ministra rada i socijalnog staranja
  • Od decembra 1996. do jula 1998. bio je ministar bez portfelja u Vladi Crne Gore
  • Od jula 1998. do jula 2001. bio je ministar sporta
  • Od jula 2001. do januara 2003. obavljao je funkciju sekretara Republičkog sekretarijata za sport
  • Od januara 2003. do novembra 2006. bio je ministar rada i socijalnog staranja
  • Od novembra 2006. do oktobra 2007. potpredsjednik Ustavotvorne Skupštine Crne Gore
  • Od oktobra 2007. do juna 2009. bio je potpredsjednik Skupštine Crne Gore
  • Od juna 2009. do aprila 2010. bio je ministar bez portfelja u Vladi Crne Gore
  • Od aprila 2010. ministar je prosvjete i nauke
  • Od 1990. do 1998. bio je generalni sekretar Fudbalskog saveza Crne Gore
  • Od 1998. do 2001. bio je zamjenik predsjednika Fudbalskog saveza Crne Gore
Preporučujemo za Vas