NSD o situaciji u Budvi: Ispoštovati dogovor postignut na sastanku sa Mandićem

"Ukoliko se daljim konfrontacijama donosioci odluka u Budvi odluče da ne mogu da rade zajedno onda je jedino pošteno i ispravno rješenje da odbornici vrate mandate onima koji su ih birali i da se pristupi organizaciji novih vanrednih lokalnih izbora"

10387 pregleda 23 reakcija 23 komentar(a)
Foto: NSD
Foto: NSD

Interes građana Budve je Novoj srpskoj demokratiji uvijek bio na prvom mjestu i zbog toga smatramo da se rješenju situacije u tom gradu treba pristupiti trezveno i staloženo, saopšteno je danas iz Nove srpske demokratije (NSD).

"Upravo to je u proteklom periodu činio predsjednik Skupštine Crne Gore i NSD Andrija Mandić. Predsjednik Mandić je uložio izuzetan napor i lično zalaganje kako bi se razriješila situacija u Budvi. Rezultat njegovog napora je doveo do dogovora koji je predstavljao konkretno rješenje za situaciju u kojoj se našla lokalna vlast u Budvi. Pošto su parcijalne politike pojedinih grupa vođene tako da se ne ispoštuje taj dogovor i da se dovede u pitanje saradnja unutar parlamentarne većine, poslednja je prilika da se pokaže da li odgovornost i želja za zajedničkim radom može da pobijedi lične želje i ambicije onih koji vjeruju da baš njima pripada da o svemu sami odlučuju", ističe se u saopštenju NSD povodom kako su naveli situacije u Budvi.

Iz te partije su dodali da su dokazali da je pomirenje, kompromis i prevazilaženje tema koje dijele moguće na državnom nivou i da iskreno želie da svi politički učesnici situacije u Budvi, koji su kao koalicija različitih stranaka osvojili vlast, prvenstveno misle o opštem interesu građana koji su im na koncu i dali svoje povjerenje.

"Vjerujemo da je dogovor među političkim akterima u Budvi i dalje moguć, a najbolje je i najispravnije rješenje da svi ispoštuju dogovor koji su odbornici postigli na sastanku sa predsjednikom NSD Andrijom Mandićem. Ukoliko se daljim konfrontacijama donosioci odluka u Budvi odluče da ne mogu da rade zajedno onda je jedino pošteno i ispravno rješenje da odbornici vrate mandate onima koji su ih birali i da se pristupi organizaciji novih vanrednih lokalnih izbora. Na samom kraju, još jednom pozivamo sve aktere, a posebno one koji su na najvišim funkcijama u Budvi, jer su upravo oni najodgovorniji za čuvanje jedinstva, da pokažu političku širinu i ostave po strani razlike iz kojih ne može proizaći ništa dobro, podsjećajući ih da su pred birače izašli sa sloganom - Budva na prvom mjestu", piše u saopštenjU NSD.

Mandić je 5. novembra kazao da je riješena politička kriza u Budvi, tako što će uskoro biti izabran potpredsjednik Opštine, koji će obavljati dužnost uz pomoć još jednog potpredsjednika.

Mandić je tada održao sastanak sa odborničkim klubom nekadašnjeg Demokratskog fronta (DF).

Odbornici dijela bivšeg DF čiji je dio bila i NSD, njih pet, napustili su 16. februara salu Skupštine opštine (SO) Budva i time onemogućili izjašnjenje lokalnog parlamenta o predlogu pritvorenog predsjednika Opštine Budva Mila Božovića da za njegovu zamjenicu imenuju Jasnu Dokić.

U skupštinskoj sali je tada ostao jedino Nikola Jovanović, predsjednik SO, kao predstavnik Božovićeve koalicije, koji je vodio ostatak sjednice, kako bi predstavnici opozcije iznijeli svoje stavove zbog postupka vladajućih odbornika.

Iz opštinskog dbora NSD Budva su 17. februara poručili da je Jovanović prešao crvenu liniju, te da je sa Demokratskom partijom socijalista (DPS) organizovao "sramnu većinu".

Jovanović je to nazvao nebuloznim tvrdnjama iz "privremenog odbora NSD Budva".

Demokratska narodna partija (DNP) predložila je 17. februara da se skrati mandat SO Budva i raspišu novi izbori.

Iz partije na čijem je čelu Milan Knežević su tada kazali da je Budva nakon hapšenja Mila Božovića "postala poprište sukoba frakcija" u NSD.

Tvrde i da je DNP ni kriv ni dužan kolateral u tom sukobu frakcija partije čiji je lider Andrija Mandić.

Bonus video: