Mandić u Budvi: Kako da slavimo dan kad je Đukanović ukrao zajedničku državu

Predsjednik Opštinskog odbora Nove Marko Carević je govorio o "potrebi objedinjavanja opština Boke u jednu cjelinu koja bi ekonomski najbogatijem regionu, sa najvećim i najvažnijim istorijskim i kulturnim nasleđem, omogućila da u današnjoj Crnoj Gori zauzme posebno mjesto"
90 pregleda 74 komentar(a)
Andrija Mandić, Foto: Nova srpska demokratija
Andrija Mandić, Foto: Nova srpska demokratija
Ažurirano: 21.05.2017. 14:08h

Srpski narod nema nikakvog razloga da slavi 21. maj, poručio je lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić.

U Budvi je danas ispred prostorija opštinskog odbora NSD svečano podignuta srpska trobojka, a tom činu je prisustvovao Mandić, kao i predsjednici opštinskih odbora DNP, DSS i SNP sa kojima je Nova činila nekadašnji Blok za zajedničku državu u toj opštini.

"Danas je Crna Gora upravo onakva kakvu je priželjkivao, stvarao i na brutalnoj referendumskoj krađi dobio Milo Đukanović – ona je otklon od istorijske Crne Gore i njenih vjekovnih saveznika, diktatura u kojoj se vrše progoni i hapšenja političkih neistomišljenika i diskriminiše srpska nacionalna zajednica. Današnja Crna Gora je Đukanovićev privatni posjed u kome su građani opljačkani, a diktatorovi rođaci i prijatelji-partneri iz kriminalnog miljea raspolažu ogromnim bogatstvom stečenim pljačkom Crne Gore", kazao je Mandić, saopšteno je iz Nove.

Mandić je istakao da je u karijeri imao "veliku privilegiju da prije jedanest godina u ime Bloka za zajedničku državu Miroslavu Lajčaku, predstavniku EU za referendum u Crnoj Gori, saopštim da Blok za zajedničku državu ne priznaje rezultate referenduma, zato što to nije bilo slobodno izjašnjavanje građana već brutalna režimska krađa."

"Tom čovjeku i briselskoj administraciji smo pokazali na hiljade konkretnih dokaza kojima smo potkrijepili naše tvrdnje. Što se tiče našeg bloka, mi nikada nećemo pružiti ruku Milu Đukanoviću i čestitati mu stvoreni privatni posjed jer je do njega došao krađom, a ne poštenim radom, uloženim trudom i, u konačnom, narodnom voljom. Do današnjeg dana se nije desilo ništa novo što bi nas pokolebalo u našoj tadašnjoj odluci. Mi Crnu Goru doživljavamo kao našu zemlju koju smo naslijedili od naših predaka i uradićemo sve što je u našoj moći da ona postane demokratsko i slododno društvo. Sva prava svima je maksima od koje ne odustajemo, ne tražeći nikakav višak prava za nas i naš narod nego što smo spremni da priznamo drugima. Danas je pravi dan da ponovimo da ćemo se svim sredstvima boriti protiv nepravde, diskriminacije i nasilne asimilacije koju vrši diktatorski režim", dodao je Mandić.

Lider Nove je kazao i da "nije naodmet konstatovati da neki pripadnici nekadašnjeg Bloka za zajedničku državu danas, napadnim i smiješnim čestitkama za 21. maj, brukaju i sramote vlastitu prošlost i nedostojno podilaze crnogorskim separatistima."

"Srpski narod nema nikakvog razloga da slavi 21. maj, jer nećemo valjda da slavimo činjenicu da je toga dana kriminalna hobotnica na čelu sa Milom Đukanovićem odlučila da nam ukrade zajedničku državu i podijeli naš narod. Šta bi danas dali, recimo, crnogorski separatisti da njihov politički uzor Krsto Zrnov Popović nije pisao ona pokajnička pisma kralju Aleksandru Karađorđeviću desetak godina nakon ujedinjenja Srbije i Crne Gore. On u tim pismima piše sličnim ,,stilom’’ kao što poslednjih dana u saopštenjima i čestitkama pišu pojedini nekadašnji pripadnici Bloka za zajedničku državu. Krsto Zrnov kralju Aleksandru podilazi sa istim entuzijazmom kojim današnji preletačevići iz Bloka za zajedničku državu javno uklizavaju medijsko- političkoj separatističkoj eliti. Kada analizirate te tekstove pomislićete da je Krsto Zrnov bio učesnik Velike skupštine srpskog naroda u Podgorici 1918. godine, a da su ovdašnji ujedinitelji iz 2006. godine pripadali LSCG ili SDP, a ne SNP-u ili SNS-u.

Znamo da su u pisanju i ,,slanju’’ tih čestitki, novopočenim slavljenicima 21. maja pomagali oni antisrpski medijsko-tajkunski i NVO centri, koji su podržavali svaku krađu izbora koju je sproveo kriminalni režim, a naročito su snažno podržali najveću krađu u istoriji CG, onu na referendumu 2006. Takvi i danas plasiraju laž da je svaka borba za prava srpskog naroda u Crnoj Gori pomoć Milu Đukanoviću. Većina od tih “pametara” su ostrašćeni mrzitelji Srba koji imaju zadatak da anesteziraju srpski narod kako bi on bio nasilno asimilovan zato što su Srbi jedini koji pružaju otpor okupaciji i aneksiji Crne Gore od strane NATO pakta. Takvima ćemo se žestoko suprotstaviti, jer su oni isto zlo za naš narod kao što je i Đukanović", kaže Mandić.

On kaže da je politika Bloka za zajedničku državu "starija od svih nas, to je u suštini program Sv. Petra Cetinjskog, koji se ne može ubiti i uništiti jednom referendumskom krađom."

"Mi koji pripadamo toj ideji i velikoj zavjetnoj misli našeg naroda nećemo ni u ovim teškim i smutnim vremenima ni milimetra odstupiti od nje, a kamoli promijeniti stranu. A u međuvremenu ćemo biti pošten partner svima onima koji žele da mijenjaju ovakvu Crnu Goru kako bi ona postala slobodna i zemlja svih njenih građana. Mi, naravno, već zajednički radimo u okviru DF sa izvornim crnogorskim suverenistima koji se zajedno sa nama nalaze na prvoj liniji borbe protiv diktature. Ono što nas drži na okupu je povjerenje i međusobno poštovanje. Znamo da niko od nas do vlastitog političkog cilja ne želi da dođe na nečasan način, ponajmanje prevarom ili krađom kako je to uradio Milo Djukanović 2006. godine.

Podjele koje je tada produbio režim danas su još izraženije i to se ne može sakriti čak i javnom podrškom Đukanovićevoj “nezavisnosti” nekolicine pojedinaca iz nekadašnjeg Bloka za zajedničku državu koji su u međuvremenu promijenili stranu. Naročito je to izraženo posle odluke krnje Skupštine Crne Gore koja je mimo većinski iskazane narodne volje zemlju ugurala u vojni savez koji je prije samo 18 godina ubijao naše građane", zaključio je Mandić.

Predsjednik Opštinskog odbora Nove Marko Carević je govorio o "potrebi objedinjavanja opština Boke u jednu cjelinu koja bi ekonomski najbogatijem regionu, sa najvećim i najvažnijim istorijskim i kulturnim nasleđem, omogućila da u današnjoj Crnoj Gori zauzme posebno mjesto"

Bonus video: