Budućnost opet "uzela mjeru" šampionu i osigurala barem drugo mjesto

Derbi kola u Prvoj ligi odbojkaša primao Podgoričanima, šampion Jedinstvo upisao već 3. poraz u sezoni
OK Budućnost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 01.12.2018. 20:13h

Drugi put u sezoni, odbojkaši Budućnosti Capital Plaze su "uzeli mjeru" šampionu, istim rezultatom kao u Bijelom Polju - izabranici Balše Radulovića su na svom parketu porazili Jedinstvo 3:1, i, praktično, osigurali barem drugu startnu za plej-of, iako ostaje da se završe još dva kruga prvenstva.

Jedinstvo je doživjelo i treći poraz u sezoni (ima i poraz kod kuće od neporaženog lidera Budve), koliko su ih Bjelopoljci imali ukupno u prethodne dvije sezone, u kojima su osvojili dvije duple krune.

Nakon što je dobio prvi set, šampion je prosto "nestao" na parketu u drugom i trećem setu, u kojem su "plavi" dominirali u svim elementima.

Četvrti set je bio najneizvjesniji, gosti su vodili 6:2, 10:6, 15:11, ali je Budućnost preokrenula na 18:17, a onda je serijom 5:0 povela 23:18 i prelomila set, samim tim i meč za petu pobjedu u prvenstvu.

Sedmo kolo se zatvara sjutra, Sutjeska od 18.30 sati dočekuje Budvu.

U ovom kolu slobodan je Volej star.

Budućnost Capital Plaza – Jedinstvo 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:22)

Podgorica - Dvorana: Verde Complex. Gledalaca oko 150. Sudije: Simonovska i Bulatović (obije iz Bara) .

Budućnost Capital Plaza: Dubak, Ristić 13, Oković 5, Peruničić 12, Radović, Hadžisalihović, Lečić, Vlahović, Jelić 1, Milić 13, Jovović, Pavićević 17. Trener: Balša Radulović.

Jedinstvo: Andonov 5, Banda, Ćićur, Vukić, Popović, Kojović 2, L. Bulatović 1, B. Bulatović 2, Rudić 13, Strugar 5, Bugarin 1, Tomić, Radović 3, Medenica 11. Trener: Darko Prebiračević.