Budvanska rivijera dobila triler protiv Jedinstva

57 pregleda 0 komentar(a)
OK Budvanska rivijera, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 27.11.2016. 19:30h

Budvanska rivijera je dobila triler u pet setova protiv Jedinstvo Bemaksa i sada je šampion jedina ekipa bez poraza u ligi (uz tri pobjede, pošto ima dvije zaostale utakmice), jer su Bjelopoljci upisali prvi poraz nakon četiri pobjede.

Odavno na domaćoj odbojkaškoj sceni u muškoj konkurenciji nije viđen interesantniji meč, a uz malo više sreće, spretnosti i iskustva, Bjelopoljci su mogli da odnesu kući i pobjedu, kao što je bio slučaj u Podgorici protiv Budućnosti Capital Plaze.

Vodili su izabranici Darka Prebiračevića 1:0 u setovima i imali vođstvo od 17:11, 19:15 i 20:18 u drugom, ali ga nijesu iskoristili, pa su Budvani došli do izjednačenja, iskoristivši drugu set loptu.

Ni to, međutim, nije obeshrabrilo goste, koji su u trećem setu vodili od početka do kraja, iako su set prelomili u finišu, kada su oni iskoristili drugu set loptu.

Povelo je Jedinstvo 7:5 u četvrtom setu, bilo u igri do 20:20, a onda je presudilo, ipak, veće iskustvo internacionalaca iz Budve, koji su sa pet uzastopnih poena donijeli izjednačenje i taj-brek.

U odlučujućem setu je neizvjesnost trajala do 10:10, a onda je ekipa Milana Markovića osvojila tri poena u nizu i na 13:10 odlučila ovaj meč...

U drugom meču današnjeg programa, Budućnost Capital Plaza je lako sa 3:0 slavila u gostima protiv Bar voleja i upisala treću pobjedu u prvenstvu. Barani su doživjeli četvrti neuspjeh.

Prva muška liga (5. kolo)

Budvanska rivijera Budva – Jedinstvo Bemax 3:2 (23:25, 26:24, 24:26, 25:20, 15:12)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: oko 70. Sudije: Delić (Podgorica) i Beljkaš (Bar). Poeni iz napada: Budvanska rivijera 57, Jedinstvo Bemaks 59. Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 19, Jedinstvo Bemaks 13. Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 5, Jedinstvo Bemaks 4. Greške: Budvanska rivijera 31, Jedinstvo Bemaks 32.

Budvanska rivijera: Zoranić, Mamedov 7, Marović, Kastratović, Lečić 3, Lakčević (libero), Nikolić 27, Ivanović 1, Hurtado 11, Kilko 11, Karabali 21, Prušević.

Jedinstvo Bemaks: Kuburović 6, Đuretić, Delić 25, Dizdarević, Popović (libero 1), Pavićević, B. Bulatović 7, Rudić 8, L. Bulatović, Bugarin, Vukić (libero 2), Tomić, Magdelinić 11, Ćuk 19.

Bar volej – Budućnost Capital Plaza 0:3 (17:25, 20:25, 12:25)