Jedinstvo slavilo u derbiju protiv Budućnosti

Izabranici Darka Prebiračevića su, tako, već na startu nagovijestili da će sa ljetošnjim pojačanjima (Kuburović, Delić, Ćuk) biti glavni konkurent Budvanskoj rivijeri za domaće trofeje.
Jovan Delić, Budućnost - Jedinstvo, Foto: OK Budućnost
Ažurirano: 06.11.2016. 18:58h

Prvi derbi u sezoni pripao je Jedinstvo Bemaksu - Bjelopoljci su u večeras u Podgorici slavili protiv Budućnost Capital Plaze sa 3:1 (25:20, 25:20, 17:25, 25:21), u premijernoj utakmici 2. kola Prve lige odbojkaša.

Bjelopoljci su prošle godine u polufinalu plej-ofa eliminisali Podgoričane i izborili prvi put plasman u finale, dok je Budućnost prvi put u nezavisnoj Crnoj Gori ostala bez finala razigravanja za titulu.

Što se današnjeg meča tiče, Budućnost je u prvom setu prokockala priliku da povede, jer je vodila 18:15, ali su gosti serijom 4:0 preokrenuli, poveli 19:18, a onda na 22:19 i prelomili set za vođstvo od 1:0. Na krilima igre iz finiša pvog seta, Jedinstvo je nastavilo i u drugom za vođstvo od 2:0, ali je mlađani sastav Budućnosti nije predavao, već je u trećem bio više nego ubjedljiv (u jednom trenutku je bilo i 19:10).

U četvrtom setu se, maltene, igralo poen za poen do 17:17, kada su Bjelopoljci serijom 4:0 poveli 21:17. Budućnost je uspjela da priprijeti na 21:22, ali su gosti odbili i taj napad, i sa tri uzastopna poena priveli meč kraju...

U ponedeljak (21 sat) se sastaju Bar volej i Sutjeska, dok je odložen meč Volej star - Budvanska rivijera.

Budućnost Capital Plaza – Jedinstvo Bemax 1:3 (20:25, 20:25, 25:17, 21:25)

Podgorica - Dvorana: Univerzitetska dvorana. Gledalaca oko 200. Sudije: Branko Batizić i Branimir Janjević (oba iz Podgorice)

Budućnost Capital Plaza: Bošković, N. Radović, Šćepanović, Tatar, Pejović, Vlahović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević. Trener: Zoran Vukčević

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Đuretić, Delić, Dizdarević, Popović, Pavićević, L. Bulatović, Rudić, B. Bulatović, Vukić, Tomić, Magdelinić, Ćuk. Trener: Darko Prebiračević