Kristina Rakočević zlatna na Balkanskom prvenstvu

70 pregleda 1 komentar(a)
Kristina Rakočević, Foto: Atletski savez Crne Gore
Ažurirano: 02.07.2016. 17:16h

Atletičarka mojkovačke Tare, Kristina Rakočević, osvojila je zlatnu medalju na 46. Balkanskom prvenstvu za juniore u turskom Bolu. Crnogorska rekorderka u bacanju diska i kugle, Rakočević, osvojila je ubjedljivo prvo mjesto u disku, pošto je već u prvpoj seriji bacila disk na 51,51 metar.

Rakočević ove sezone ima najbolji rezultat u svijetu u svom uzrastu u bacanju diska.

Drugo mjesto je zauzela grčka atletičarka Konstantina Spanoudaki sa hicem od 44,22 metra, dok je treće mjesto pripalo atletičarki iz Rumunije, Dani Joani Voicu (42,47 metara).

A naš sprinter Srđan Marić u Bolu je završio na šestom mjestu trke na 100 metara.

Atletičar AK Bar i crnogorski juniorski reprezentativac, Marić, je dionicu istrčao za 11,25 sekundi. Član barskog Mornara Milan Nikolić je bio 12. (11,56 sekundi).

Pobijedio je Rumun Petre Nikolae Rezmives vremenom10,70 sekundi, drugi je bio srpski atletičar Aleksa Kijanović (10,80 sekundi), dok je domaćem sprinteru Kajnanu Ozeru pripala bronza (10,86 sekundi).