Kristina Rakočević srebrna na Malti

Atletičarka mojkovačke Tare, Rakočević, nastavila je na Malti niz osvajanja medalja na 1. Prvenstvu malih zemalja Evrope u atletici
129 pregleda 0 komentar(a)
Kristina Rakočević, Foto: ASCG
Ažurirano: 12.06.2016. 10:24h

Crnogorska atletičarka Kristina Rakočević osvojila je srebrnu medalju u bacanju diska na 1. Prvenstvu malih država Evrope u atletici. Ona je do srebrnog odličja došla hicem od 54,14 metara.

Rakočević je kaazala da je na Malti nastupila "iz punog treninga" i bez opterećenja ostvarivanja rezultata i što boljeg plasmana.

"Moj glavni cilj ove godine je juniorsko prvenstvo svijeta u Poljskoj, gdje želim da ostvarim što bolji rezultat", kazala je Rakočević.

Zlatnu medalju osvojila je Moldavka Natalija Stratulat sa rezultatom 56,01 metar. Ona je 15 godina starija od Rakočević i obezbijedila je olimpijsku vizu za Rio de Žaneiro.

Kao četvrtoplasirani nastup na malti završili su Tomaš Đurović u bacanju kugle (18,07 metara) i Ivan Kukuličić u disku (53,52 metara), dok je Luka Rakić bio šesti na 100 metara (10.95 sekundi).

Na sedmom mjestu nastup u skoku udalj završila je Ljiljana Matović (5,55 metara), Blagota Petricević (11,20 sekundi) na 100 i Kristina Dubak na 200 (25,92 sekunsi) bili su osmi,dok je na 11. mjestu nastup u skoku udalj okončala Anđela Drobnjak (5,28).

U trci na 3.000 metara, Slađana Perunović je odustala zbog povrede stopala posljednjih 400 metara, iako je bila na čelnoj poziciji od starta.

Šampionat na Malti okupio je višeod 250 atletičara 18 država Evrope - Andore, Kipra, Gibraltara, Islanda, Linhtenstajna, Luksemburga, Malte, Monaka, San Marina, Crne Gore, Makeonije, Albanije, Jermenije, Azerbejdzana, Bosne i Hercegovine, Gruzije, Kosova i Moldavije.