Dukić 33. nakon drugog dana u Zlatnoj grupi

Milivoj Dukić, Foto: Nebojša Mandić
Ažurirano: 18.05.2016. 12:55h

Crnogorski jedriličar Milivoj Dukić zauzima 33. mjesto nakon drugog takmičarskog dana u Zlatnoj grupi Svjetskog prvenstva u Meksiku.

Dukić je kvalifikacioni dio, nakon osam trka i četiri takmičarska dana, završio na 29. mjestu.

Crnogorski olimpijac, koji je za dva mjesta pokvario jučerašnji plasman, šestog takmičarskog dana je u 11. trci bio 44, dok je 12. završio na 34. mjestu.

Dukić je prvi takmičarski dan okončao kao petoplasirani, nakon drugog zauzimao je 14, a poslije trećeg 23. mjesto.

Drugi crnogorski predstavnik, Igor Les, nakon drugog takmičarskog dana u Srebrnoj grupi zauzima 24. mjesto.

On je, poslije četiri takmičarska dana, kvalifikacije završio na 83. mjestu i u nastavku šampionata jedri u Srebrnoj grupi, za plasman od 57. do 112. mjesto.

Les, koji je za pet pozicija popravio jučerašnji plasman, u 11. trci bio je deveti, dok je u 12. završio na 11. mjestu.

Svjetsko prvenstvo jedri se sedam dana, a predviđeno je da se svakog dana održe po dvije trke.

Jedriličari su, nakon četiri dana kvalifikacija, shodno rezultatima podijeljeni u dvije grupe, Zlatnu i Srebrnu grupu.