Dukić 22. nakon trećeg dana

Milivoj Dukić, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.05.2016. 11:53h

Crnogorski jedriličar Milivoj Dukić zauzima 22. mjesto nakon trećeg takmičarskog dana Svjetskog prvenstva u Meksiku, u klasi Laser standard.

Crnogorski olimpijac danas je u petoj trci bio 14, dok je u šestoj završio na 23. mjestu.

Dukić je prvi takmičarski dan završio kao petoplasirani, dok je nakon drugog zauzimao 14. mjesto.

Drugi crnogorski predstavnik, Igor Les, nakon trećeg dana nalazi se na 81. mjestu.

Les, koji je za četiri pozicije pokvario jučerašnji plasman, u petoj trci bio je 38, dok je u šestoj završio na 33. mjestu.

Svjetsko prvenstvo jedri se sedam dana, a predviđeno je da se svakog dana održe po dvije trke.

Jedriličari se, nakon četiri dana kvalifikacija, shodno rezultatima djele u zlatnu i srebrnu grupu.

Tada se jedri finalna serija u trajanju od tri dana. Šampionat u Meksiku okupio je 112 takmičara iz 44 države.