Luka Bar brzo zaboravila na Kup i povela u seriji protiv Galeba

1 komentar(a)
Luka Bar - Galeb, Foto: OSCG
Ažurirano: 09.04.2016. 16:30h

Luka Bar se brzo oporavila od šoka u polufinalu Kupa Crne Gore i poraza od gradskog rivala Galeba - za razliku od Kupa, šampionke su u prvom meču plej-ofa pokazale snagu "galebicama", slavile su sa maksimalnih 3:0 (25:23, 25:13, 25:18) i povele 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Prvi set je bio odlučujući, u kojem se u redovima ekipe Vladimira Milačića osjećala nesigurnost zbog poraza u Kupu. Zbog toga je Galeb bolje počeo, poveo je 10:6 i 14:11, ali se onda Luka Bar probudila, preokrenula na drugom tehničkom tajm-autu (16:15), a set je prelomila sa dva poena u nizu za vođstvo od 21:19...

U drugom setu dileme nije bilo, Luka Bar je povela 6:2, pa 11:5, i već tada je bilo jasno da će "sirene" lako do vođstva od 2:0.

Galeb je samo nagovijestio povratak početkom trećeg seta, kada je poveo 6:3, ali je Luka Bar preokrenula do prvog tehničkog tajm-auta (8:7), na drugom je imala četiri poena prednosti (16:12), i rutinski je privela set, samim tim i meč kraju...

U prvom meču polufinalne serije, AOK Rudar je juče u Pljevljima porazio Moraču 3:1 (25:18, 25:19, 22:25, 25:23).

Drugi mečevi polufinalne serije, do dvije pobjede, igraju se u srijedu u Podgorici i Baru.

Luka Bar - Galeb 3:0 (25:23, 25:13, 25:18)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 300. Sudije: Delić i B.Janjević (obojica iz Podgorice).

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Duraković, Cenović (libero), Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović.

Galeb: L. Vujošević, Ćaćić, Čavić, Mašanović (libero 1), Milivojević, Sekulović, I. Vujošević, Bulatović (libero 2), Đukić, Vujović, Radović, Kovačević.