Budućnost u prvom setu namučili šampiona, ali Budvani otišli kući sa sva tri boda

3 komentar(a)
Budućnost - Budvanska rivijera, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 13.02.2016. 20:29h

Mlađani sastav Budućnost Capital Plaze je pošteno namučio šampiona u prvom setu, pred skoro 300 gledalaca u sali Medicinske škole (odavno ta dvorana nije bila tako popunjena, još od finala plej-ofa ŽOK Budućnost - Luka Bar), ali je Budvanska rivijera na kraju, očekivano, slavila maksimalnim rezultatom, u derbiju 6. kola Prve lige odbojkaša.

Izabranici Zorana Vukčevića su krenuli silovito u prvom setu, poveli su 5:0 i 14:19, vodili su 16:13, imali kontru za 24:22, i dvije set lopte, na 24:23 i 25:24, ali svoju šansu nijesu iskoristili. U finišu su Budvani preokrenuli, a tačku na ovaj set stavio je asom Luka Babić, bivši igrač Budućnosti.

U nastavku meča do izražaja je došao kvalitet, ali prije svega iskustvo ekipe Slobodana Boškana, koji su rutinski priveli meč kraju. Budućnost je otpor pružila jedino do 7:7 u trećem setu...

Interesantno, i preostala dva meča su završena istim rezultatom, sa istim pobjednicima kao u prvom dijelu prvenstva.

Pobjedom u gradskom derbiju, nikšićki Volej star je na tabeli pretekao Budućnost Capital Plazu.

Budućnost Capital Plaza - Budvanska rivijera 0:3 (25:27, 12:25, 17:25)

Jedinstvo - Bar volej 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

Volej star - Sutjeska 3:0 (25:9, 25:16, 25:21)

Tabela: Budvanska rivijera 18, Volej star 12, Budućnost Capital Plaza 11, Jedinstvo 8, Sutjeska 3, Bar volej 2.