Mijač sedmi, mladi karatisti bez medalje prvog dana

63 pregleda 0 komentar(a)
Vladimir Mijač, Foto: Facebook
Ažurirano: 05.02.2016. 15:02h

Nijedan od osam mladih Crnogorskih karatista i karatistkinja nije uspio da se domogne medalje prvog dana takmičenja na 43. Evropskom prvenstvu za kadete i juniore, te 8. EP za mlade, koje se održava u kiparskom Limasolu.

Najbolji rezultat ostvario je junior Vladimir Mijač u katama, koji je zauzeo sedmo mjesto. On je u prvom kolu eliminisao Ukrajinca Nikitu Tiuka (3:2), dok je u drugom poražen od poražen od Emrea Goktaša iz Turske 5:0.

U repesažu Mijač je bio bolji od Poljaka Mihala Kovalevica 3:2, dok je u drugom kolu izgubio od Portugalca Eduarda Garsije 4:1. Mijač je prošle godine osvojio bronzanu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Džakarti.

Ostali crnogorski predstavnici u katama kadeti Aleksandra Mijović i Arnad Lekić i juniorka Mia Roganović bez pobjede su završili nastup.

U borbama, kadeti Balša Miličković (do 52) i Bojan Bošković (do 63) zaustavljeni su u drugom, a Jovana Vukčević (do 47) i Ivana Kovačević (+54) u prvom kolu.

Sjutra će u borbama nastupiti juniori i mlađi seniori, a u katama juniori ekipno.