Rusija i Francuska za Rio, Njemačka i Poljska za treće mjesto

50 pregleda 0 komentar(a)
Odbojkaši Rusije, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 09.01.2016. 23:12h

Odbojkaši Rusije i Francuske boriće se u nedjelju za vizu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Rusija je u polufinalu evropskih kvalifikacija za OI, na turniru u Berlinu, savladala domaću Njemačku sa 3:1 (31:33, 25:22, 25:19, 26:24), dok je u drugom polufinalu Francuska, aktuelni osvajač Svjetske lige, pobijedila prvaka svijeta, Poljsku sa 3:0 (29:27, 32:30, 25:20)

Nedjeljno finale počinje u 16.30 sati, dok se tri sata ranije u meču za treće mjesto sastaju Njemačka i Poljska.

Plasman na Olimpijske igre izboriće samo pobjednik turnira, dok će drugoplasirana i trećeplasirana selekcija izboriti učešće na turniru svjetskih kvalifikacija, koji će se odigrati u Japanu između 15. maja i 5. juna.

Odbojkašice Rusije u Riju – Holandija i Italija na svjetskim kvalifikacijama u Japanu

Odbojkašice Rusije igraće na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto su osvojile prvo mjesto na turniru evropskih kvalifikacija za OI 2016, koji je večeras završen u Ankari, u Turskoj. Rusija je u finalu savladala Holandiju sa 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:20).

Drugoplasirana Holandija i trećeplasirana Italija igraće na turniru svjetskih kvalifikacija za OI 2016, koji će se odigrati u Japanu između 15. maja i 5. juna.