Dominacija braće Prevc u Engelbergu

1 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.12.2015. 16:13h

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do osme pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 139 i 134 metra, za koje je dobio 297,1 bod.

Prevc je ove sezone slavio u ruskom gradu Nižnjij Tagil.

Njegov mlađi brat, Domen Prevc bio je drugi skokovima od 133,5 i 134 metra, za koje je dobio 283,5 bodova.

Japanac Noriaki Kasai osvojio je treće mjesto skokovima dužine 131,5 i 134 metra, za koje je dobio 273,5 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Njemac Rajhard Frajtag (132,5 i 128,5), peti je bio Norvežanin Kenet Gengnes (127 i 135), a šesti njegov sunarodnik Andres Fanemel (133 i 128).

Branilac trofeja, Njemac Zeverin Frojnd, nastup je završio na osmom mjestu (133 i 126).

Prevc se pobjedom učvrstio na prvom mjestu u plasmanu Svjetskog kupa sa 464 boda.

Frojnd je drugi sa 359, a treći Gengnes sa 310 bodova.

Engelberg će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima.