Budućnost lako protiv Volej stara, Budvanska rivijera rutinski u Bijelom Polju

86 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost - Volej star, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 14.11.2015. 16:53h

Odbojkaši Budućnosti dobili su derbi kola protiv Volej stara, u reprizi prošlogodišnjeg polufinala plej-ofa - izabranici Zorana Vukčevića su, lakše od očekivanog, na svom terenu savladali nikšićki tim sa 3:0 (25:22, 25:17, 25:20), u premijernoj utakmici 3. kola.

Gosti su imali šansu u prvom setu, u kojem su vodili 16:13, ali je Budućnost preokrenula na 17:16, a onda je serijom 4:0 povela sa nedostižnih 24:20 za vođstvo od 1:0.

U drugom setu dileme nije bilo od početka do kraja, Podgoričani su vodili 8:3, 13:5, 16:9, 23:17...

U trećem periodu je bilo slično (8:4, 19:13), iako su Nikšićani priprijetili na 19:18. Ipak, serijom 3:0, Budućnost je otklonila sve dileme.

Budućnost, u kojoj je zaigrao i povratnik Mirko Janković (vratio se na teren nakon šest godina pauze), član generacije koja je 2002. godine osvojila prvu titulu za "plave", stigla je do druge pobjede u prvenstvu.

Volej star je, sa druge strane, doživio prvi poraz.

U drugom meču današnjeg programa, šampion Budvanska rivijera je rutinski stigla i do treće maksimalne pobjede, savladavši u Bijelom Polju ekipu Jedinstva (25:19, 25:22, 25:12), u posljednjoj provjeri pred nastavak Lige šampiona i gostovanje Zenitu u Kazanju (srijeda).

Sjutra u Baru igraju Bar volej - Sutjeska (18).

Tabela: Budvanska rivijera 9, Volej star, Budućnost 6, Jedinstvo 3, Sutjeska (meč manje), Bar volej (meč manje) 0.