Omladinac dominirao u Bijeljini

91 pregleda 1 komentar(a)
Karate klub Omladinac, Foto: Karate klub Omladinac
Ažurirano: 30.09.2015. 09:14h

Karatisti Omladinca osvojili su prvo mjesto na 9. međunarodnom turniru “Bijeljina open – Noć šampiona 2015”. Takmičari podgoričkog kluba (bilo ih je 26) su bili najbolji u katama i borbama sa ukupno 30 medalja, 18 zlatnih, te po šest srebrnih i bronzanih.

Zlatnu medalju borbe u open kategoriji osvojila je Dragana Konjević, dok su srebrne medalje u istoimenoj kategoriji pripale Jeleni Maksimović i Vladimiru Joviću.

Zlatne medalje u borbama su osvojili Jelena Maksimović, Anja Jović, Vladimir Jović, Luka Cvijović, Nenad Dulović, Balša Miličković, Bojan Bošković, Andrija Fatić, Petar Micevski, Milena Jovanović, ženski seniorski tim (Dragana Konjević, Jelena Maksimović, Anja Jović), muški seniorski tim (Vladimir Jović, Lazar Kukuličić, Nenad Dulović), muški juniorski tim (Luka Cvijović, Nenad Dulović, Bojan Bošković, Balša Miličković) i muški kadetski tim (Balša Miličković, Bojan Bošković, Andrija Fatić, Dušan Petrović).

Do srebra u borbama su došli Milica Jeknić, Ksenija Rajović, Dušan Petrović, a osvajači bronzanih medalja su Vuk Popović, Lazar Kukuličić, Ksenija Miličković, Nina Vukoslavčević, i ženski kadetski tim (Milena Jovanović, Nina Vukoslavčević, Milica Jeknić).

Zlatne medalje u konkurenciji kata pripale su Blažu Micevskom, Dušanu Petroviću, i kata timu (Arnad Lekić, Dušan Petrović, Blažo Micevski), srebro Ognjenu Bjelajcu, a bronza Anastasiji Martinović.

Pored Omladinca, na turniru su nastupile još dvije crnogorske ekipe, Herceg Novi i Bratstvo. Herceg Novi je osvojio šest medalja, po dvije zlatne (Marko Brnjada i Nemanja Mikulić u borbama), srebrne (Lana Tomanović – borba, Anja Bulajić – kata) i bronzane (Aleksa Jančić – borba, Mia Bošnjaković – kata).

Bratstvu su pripala tri zlata u borbama (Aleksandar Popović, Branko Skrobanović, Aleksa Šuškavčević), i dvije bronze u katama za kadetsku ekipu.