Rad nadigrao Arsenal na Jazu

Arsenal-Rad, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 15.03.2015. 18:34h

Beogradski Rad pobijedio je juče na stadionu na Jazu tivatski Arsenal u Regionalnoj ragbi ligi rezultatom 58:12. Tivćani su ovim porazom, kolo prije kraja, izgubili šanse da se nađu u razigravanju.

Posljednju utakmicu u Regionalnoj ligi Arsenal će odigrati 22. marta sa Čelikom u Zenici.

U utakmici na Jazu sa Radom, Arsenal je bio ravnopravan u prvih 15-tak minuta. Potom su Beograđani uhvatili ritam i postigli tri aseja sa tri pretvaranja i u samo desetak minuta došli do 21:0.

Uslijedio je dug i organizovan napad Arsenala, koji je rezultirao esejom za 21:5. Do kraja poluvremena Rad postiže još dva eseja pa se na pauzu otišlo sa 31:5.

Na početku drugog poluvremena Arsenal postiže esej i pretvaranje i smanjuje na 31:12. Rad je, međutim, pokazao da je mnogo iskusnija i spremnija ekipa i do kraja utakmice Beograđani su postigli još pet eseja uz jedno pretvaranje.

Eseje za Arsenal postigli su Nikola Vuletić i Danilo Adžić, a pretvaranje je pogodio Srđan Popović.

Za Rad dva eseja, uz četiri pretvaranja, postigao je Marko Kapor. Dva eseja imao je i Marko Knežević, a po jedan Vlado Radeka, Mirko Ranković, Nikola Kostadinović, Milan Mitrović Ivan Pirković i Nikola Radić.