Majeru i superveleslalom u Zalbahu

66 pregleda 0 komentar(a)
Matijas Majer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.02.2015. 12:00h

Austrijanac Matijas Majer pobjednik je je petog superveleslaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u Zalbahu.

Majer, koji je pred svojim navijačima trijumfovao i u jučerašnjem spustu, do pobjede došao je u vremenu minut, 31 sekundu i 53 stotinke.

To je njegov drugi trijumf ove sezone, ukupno treći u Svjetskom kupu. Ima i pobjedu u spustu, 12. marta prošle godine Lencerhajdu.

Majer je 23 stotinke bio brži od drugoplasiranog Francuza Adriena Teoa, dok je Norvežanin Kjetil Jansrud bio treći sa zaostatkom od 27 stotinki.

Na četvrtom mjestu završio je Švajcarac Karlo Janka, peti je bio Francuz Aleksis Pinturol, a šesti Italijan Mateo Marsalja.

Osvajač zlatnog odličja u superveleslalomu iz Biver Krika, Austrijanac Hanes Rajhelt, nije završio današnju trku.

Jansrud je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa 376 bodova. Paris je drugi sa 303, a treći Majer sa 274 boda.

U generalnom plasmanu čelnu poziciju zauzima Marsel Hiršer, koji je danas osvojio 17. mjesto, sa 1028 bodova.

Jansrud je drugi sa 912, a treći Pinturol sa 699 bodova.