Četiri prva mjesta za atletičare iz Crne Gore u Novom Sadu

98 pregleda 0 komentar(a)
Marija Vuković, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 01.02.2015. 08:09h

Crnogorski reprezentativci postigli su veliki uspjeh na otvorenom prvenstvu Novog sada u dvorani.

Ljiljana Matović članica barskog Dionisa, osvojila je prvo mjesto sa novim rekordom Crne Gore u troskoku sa 11,07 metara, što je za 36 centimetara bolje od ranijeg rekorda kojeg je držala Teodora Guberinić.

Marija Vuković (Dionis) nije imala prave konkurencije u skoku u vis i sa skokom 1,80 metara je zauzela prvo mjesto.

“Iz punog treninga smo nastupili na takmičenju, treniramo odlično na pripremama u Novom Sadu. Zajedno sa klupskom drugaricom Ljiljanom Matović očekujemo još bolje rezultate u narednom periodu, ovo je tek početak atletske sezone u dvoran”, Istakla je Marija Vuković, koja radi pod nadzorom poznatog stručnjaka Gorana Obradovića, trenera Ivane Španović.

Tomaš Đurović (Draževina) trijumfovao je sa u bacanju kugle sa rezultatom 18,17 metara.

Darko Pešić (Lovćen) sa 8,19 sekundi u trci na 60 metara prepone , osvojio je prvo mjesto sa samo stotinkom slabijim rezultatom od njegovog nacionalnog rekorda kojeg je postavio na istom takmičenju prošle godine.

Danijela Pešić (Lovćen) je bila četvrta u trci na 60 metara sa rezultatom 8,48 sekundi.