Vukadinović zlatna, srebro za Rakočević

Ažurirano: 06.07.2014. 11:28h

Crnogorska atletičarka Milica Vukadinović osvojila je zlatnu, dok je Kristina Rakočević bila srebrna u bacanju diska na 44. juniorskom prvenstvu Balkana u grčkom Seresu.

Članica mojkovačke Tare, Vukadinović je trijumfovala hicem od 50 metara i 34 centimetara.

Njena klupska drugarica, Rakočević je do drugog mjesta i srebrnog odličja došla sa rezultatom 49,84 centimetara.

Ona je tri godine mlađa od konkurencije na šampionatu.

Uspješan nastup imala je i Marija Bogavac u bacanju koplja, koja je hicem od 41 metara i 29 centimetara osvojila peto mjesto.

U tri na tri hiljade metara stipl Lidija Todorović je bila sedma sa rezultatom 12 minuta, dok je Kristina Dubak na 100 metara osvojila osmo mjesto (12,46).

Isti plasman ostvario je Blagota Petričević na 100 metara, koji je u svojoj grupi osvojio drugo mjesto (11,19), što je u konkurenciji takmičara iz tri grupe na kraju donijelo osmo mjesto.

U bacanju kugle Nikola Pešić je hicem od 14,63 metra osvojio deseto mjesto, dok je Darko Perišić u trci na 400 metara sa rezultatom 51,12 sekundi završio na 15 mjestu.

Šampionat u Seresu okupio je više od 250 iz 15 država, članica Balkanske atletske federacije.