Vodili 2:0, pa izgubili 3:2: Crna Gora "kratkih rukava" u Kišinjevu

Moldavija - Crna Gora, odbojkaši Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 15.08.2018. 18:23h

Iako su vodili 2:0 u setovima, crnogorski odbojkaši su porazom otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - izabranici Veljka Bašića izgubili su u Kišinjevu od Moldavije 3:2, u utakmici prvog kola grupe C.

Tako su “crveni” propustili lijepu priliku da već na startu naprave važan korak ka cilju, plasmanu na EP, jer dalje idu pobjednici grupa i pet najboljih drugoplasiranih selekcija iz sedam grupa.

Postava - tehničar Simo Dabović, korektor Miloš Ćulafić, primači Vojin Ćaćić i Marko Bojić, srednji blokeri Luka Babić i Luka Šuljagić, te libero Nikola Lakčević dobro je odigrala prva dva seta, i sve je mirisalo na sigurnu pobjedu.

Međutim, od trećeg seta je došlo do promjene na terenu, Moldavci su zaigrali bolje, naša selekcija je igrački pala, pa je domaćin uspio da izjednači, i odluku o pobjedniku pomjeri za peti set.

Crna Gora je u taj-breku samo jednom vodila, 1:0. Serijom 4:0, Moldavija je povela 4:1, tri poena prednosti je imala i na 5:2, ali je Crna Gora uspjela da izjednači na 7:7. Do 12:12 se igralo poen za poen, a onda je Moldavija imala više koncentracije u završnici.

Prvo je realizovala napad za 13:12, nakon čega je Ćulafića zaustavio dvojni blok, a onda su domaći odbojkaši iz kontre, nakon slabog prijema Ćaćića, stavili tačku na ovu utakmicu...

Osim startera, tokom meča su u našoj selekciji u igru ulazili još Rajko Strugar, Aleksandar Minić, Marko Vukašinović i Ivan Ječmenica.

Crna Gora naredna dva meča igra kod kuće, u Baru, 19. avgusta protiv Slovačke i tri dana kasnije protiv Islanda, uz imperativ pobjede u oba susreta.

Moldavija – Crna Gora 3:2 (24:26, 19:25, 25:20, 25:19, 15:12)

Kišinjev - Dvorana: Futsal Arena Kišinjev. Gledalaca: 1.100. Sudije: Pajevski (Ukrajina) i Nikulesku (Rumunija). Poeni iz napada: Moldavija 52, Crna Gora 53. Poeni iz bloka: Moldavija 7, Crna Gora 7. Poeni iz servisa: Moldavija 5, Crna Gora 4. Greške: Moldavija 40, Crna Gora 44.

Moldavija: Pantiri 1, Kozlovši, Voleanši 18, Herman 1, Didorćius 4, Leskov 2, Mokanu 5, Predius 12, Talpa 2, Dudikov (libero), Braikov, Bahov 18.

Crna Gora: Minić 1, Dabović, Babić 5, R. Strugar, Ćaćić 22, Lakčević (libero 1), Bojić 19, Ćuk, B. Strugar (libero 2), Milić, Šuljagić 2, Vukašinović, Ječmenica, Ćulafić 15.