Kanađanke odbranile titulu u bob dvosjedu

Kanađanke Kajli Hampšire i Heter Mojs su odličnom četvrtom vožnjom na prvom mjestu uspjele da preteknu prvi tim SAD, te na kraju trijumfuju sa 11 stotinki prednosti.
Kajli Hamfriz i Heder Mojs, Foto: Beta AP
Ažurirano: 19.02.2014. 20:17h

Ženski bob dvosjed iz Kanade osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, dok su srebrno i bronzano odličje osvojile Amerikanke.

Kanađanke Kajli Hamfriz i Heder Mojs su odličnom četvrtom vožnjom na prvom mjestu uspjele da preteknu prvi tim SAD, te na kraju trijumfuju sa 11 stotinki prednosti.

One su trku završili u ukupnom vremenu od tri minuta, 50 sekundi i 61 stotinki, tim jedan SAD zaostajao je 11 stotih, a tim dva SAD bio je sekundu iza.

U timu jedan Amerike vozile su Elana Majers i Lorin Vilijams, dok su u drugom bobu bile Ejža Evans i Džejmi Grubl.

Kanađankama je ovo druga zlatna medalja na Zimskim olimpijskim igrama, pošto su i na Igrama u Vankuveru bile prve.