Marija Vuković bez finala, 18. u kvalifkacijama skoka uvis

Marija Vuković je iz prve preskočila 181 centiometar, a onda je tri puta rušila letvicu na 186 centimetara
113 pregleda 1 komentar(a)
Marija Vuković, Foto: Lična arhiva
Ažurirano: 08.08.2018. 17:51h

Crnogorska rekorderka u skoku uvis, Marija Vuković, nije uspjela da se plasira u finale Evroskog prvenstva u atletici, koje se od 7. do 12. avgusta održava u Berlinu.

Vukovićeva je kvalifikacije završila na diobi 18. mjesta, sa još pet atletičarki koje su letvicu rušile na 186 centimetara.

Marija je odlučila da u kvalifikacijama preskoči visinu od 176 centimetara i startuje sa visinom od 181 cm, koju je preskočila iz prvog pokušaja.

Ipak, više od toga nije mogla...

U Berlinu je na osnovu normi za skok uvis u kvalifikacijama nastupilo 25 atletičarki.

Kvalifikacije u bacanju diska za atletičarke, gdje će Crnu Goru predstavljati Kristina Rakočević, zakazane su za sjutra u prijepodnevnom programu šampionata u Berlinu. Rakočević je posljednja crnogorska takmičarka na najvećoj atletskoj smotri Starog kontinenta.

Desetobjac Darko Pešić zbog povrede prekinuo je juče takmičenje poslije četvrte discipline.

Plasman u finale kugle u ponedjeljak nije uspio da izbori Tomaš Đurović, koji je nastup u kvalifikacijama završio sa rezultatom 19,33 metra i bio 11. u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Đurović je u generalnom plasmanu završio na 21. mjestu od 30 takmičara koliko je ispuunilo normu za Evropsko prvenstvo.

Evropsko prvenstvo okupilo je 1.572 takmičara.