Mazareku, Martinović i Jelena Kalinić najbolji u Baru

Atletičar barskog Mornara Luiđi Mazareku i takmičari AK Sanja, Vuk Martinović i Jelena Kalinić, najuspješniji su učesnici prvenstva Crne Gore za mlađe pionire u Baru.
60 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.09.2013. 22:20h

Mazareku je trijumfovao u trkama na 60 (8,55) i 300 metara (45,23), dok je Martinović bio najbolji na 60 metara sa preponama (12,05) i u skoku u vis (135).

U trci na 600 metara najbrži je bio Petar Brajović iz Budućnosti (1:52,72), u skoku u dalj trijumfovao je Aleksa Bulatović iz Mornara (4,43), a u bacanju kugle član beranskog Lima, Mihailo Đurišić (10,31).

U konkurenciji mlađih pionirki Jelena Kalinić bila je najsupješnija u skoku u dalj (4,50) i skoku u vis (135).

U trci na 60 metara sa preponama najbolja je bila Dunja Leković iz AK Sanja (10,93), na 60 metara pobijedila je Gabrijela Ćetković iz Mornara (8,41), a na 300 metara članica Jedinstva, Ena Balijagić (44,53).

Članica AK Sanja Marija Leković pobijedila je u trci na 600 metara (1:46,73), dok je u bacanju kugle najbolja bila Jovana Nikolić iz Mornara (7,40).

U obje konkurencije trijumfovale su štafete AK Sanja.

Prvenstvo Crne Gore za mlađe pionire okupilo je preko 100 takmičara iz 11 atletskih klubova.

Drljević i Badžović najuspješniji u konkurenciji cicibana

Atletičar Budućnosti Luka Drljević i Adelisa Badžović iz barskog Mornara najuspješniji su učesnici prvenstva Crne Gore za cicibane u Baru.

Drljević je postao prvak Crne Gore na 60 metara i u skoku u dalj, dok je Badžović trijumfovala na 200 metara i u skoku u dalj.

Drljević je na prvenstvu Crne Gore u Baru trku na 60 metara završio za devet sekundi i 13 stotinki, dok je u skoku u dalj trijumfovao je sa rezultatom tri metra i 70 centimetara.

Badžović je trku na 200 metara završila za 32 sekunde i 61 stotinka, dok je u skoku u dalj trijumfovala skokom od tri metra i 76 centimetara.

U konkurenciji cicibana, u trci na 200 metara najbolji je bio Danilo Vujičić iz barskog Mornara (33,00), u skoku u vis pobijedio je Stefan Joksimović iz beranskog Lima (120 centmetara), a u bacanju kugle član Lovćena Savo Mijač (6,81 metara).

U štafeti 4x50 metara najbolji je bio Lim (34,24).

U konkurenciji cicibanki, na 60 metara pobijedila Lucija Milović iz barskog kluba Sanja (9,68), na 600 metara najbrža je bila Erna Balijagić iz bjelopoljskog Jedinstva (2:07,65), a u skoku u vis Sofija Tajić iz Lima (115).

Štafeta Lovćena 4x50 metara bila je najbrža u konkurenciji cicibanki sa rezultatom 34 sekunde i 58 stotionki.

Prvenstvo Crne Gore u Baru za cicibane okupilo je 90 takmičara iz sedam atletskih klubova.