Frajag najduže "letio" u Lahtiju

Rihard Frajtag, Foto: Beta AP
Ažurirano: 10.03.2013. 15:48h

Njemac Rajhard Frajtag pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u finskom Lahtiju.

Frajtag je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 126,5 i 128,5 za koje je dobio 274,2 boda.

To je njegova druga pobjeda ove sezone, ukupno treća u Svjetskom kupu u karijeri.

Pobijedio je ove sezone i u Obersdorfu, a ima i pobjedu sredinom novembra 2011. godine u Harakovu.

Norvežanin Anders Bardal osvojio je drugo mjesto skokovima od 121,5 i 126 metara i zbirom od 266,9 bodova.

Njegov sunarodnik Anders Jakobsen i Njemac Severin Frojnd podijelili su treće mjesto sa po 265,8 bodova.

Jakobsen je imao skokove od 123 i 127, dok je Frojnd u obje serije doskočio na 124. metru.

Na petom mjestu završio je Poljak Kamil Štoh (124 i 123,5), dok je njegov sunarodnik Maciej Kot bio šesti (123 i 125,5).

Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Gregor Šlirencauer, nastup u Lahtiju završio je na 15. mjestu skokovima od 119,5 i 122,5).

Šlirencauer je u dosadašnjem dijelu takmičenja osvojio 1336 bodova. Norvežanin Andreas Bardal je drugi sa 862, a treći Jakobsen sa 792 boda.