Deset nacionalnih rekorda crnogorskih atletičara u Novom Sadu

212 pregleda 0 komentar(a)
Dragoje Rajković,Teodora Guberinić i Kristijan Matković, Foto: Atletski savez Crne Gore
Ažurirano: 29.01.2013. 15:32h

Crnogorski atletičari na otvorenom dvoranskom prvenstvu u Novom Sadu postavili su deset nacionalnih rekorda.

Nacionalni rekorderi u bacanju kugle postali su članica mojkovačke Tare Kristina Rakočević i Tomaš Ðurović iz AK Draževina.

Atletičar Lovćena, Darko Pješčić, postavio je novi rekord Crne Gore u disciplini 60 metara sa poreponama, koji po listi Svjetske atletske fedearcije vrijedan 1018 bodova.

Trijumfovao je i u skoku motkom sa preskočenih 3,70 metara.

U bacanju kugle sa rezultatom 14,42 metra zauzeo je drugo mjesto iza srpskog takmičara Kolašinca.

U toj disciplini uspješan je bio i Nikola Komatina iz AK Lim, koji je osvojio drugo mjesto rezultatom 16,69 metara.

Njegov klupski drug Kristijan Matković osvojio je prvo mjesto u kategoriji juniora u troskoku sa 13,58 metara postavivši rekorde Crne Gore za seniore, juniore i mlađe juniore.

Matković je osvojio prvo mjesto i u disciplini 60 metara prepone visine 91,4 postigavši rezultat 8,90 sekundi.

Članica beranskog Lima Teodora Guberinić osvojila je četvrto mjesto za pionirke u skoku u dalj sa 4,90 metara, što je rekord Crne Gore za pionirke.

Ona je u troskoku osvojila prvo mjesto sa rezultatom 10,23 metara i postavila rekord Crne Gore za pionirke i mlađe juniorke.

U muškoj konkurenciji Dragoje Rajković je osvojio drugo mjesto u skoku u dalj sa preskočenih 6,38 metara.

Takmičar AK Mornar, Momir Matović, osvojio je šesto mjesto u kvalifikacijama na 60 metara sa rezultatom 7,55 sekundi, dok je njegov klupski drug Miloš Ranitović u skoku u dalj iz zone(slabovidi) sa preskočenih 6,23 metra osvojio prvo mjesto.