Budućnost drugi put bolja od Studentija

Izabranici Zorana Vukčevića savladali su večeras albanski Studenti 3:2 (27:25, 25:15, 19:25, 25:27, 15:12), i upisali šestu pobjedu u ovom takmičenju.
Odbojkaši Budućnosti, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 11.01.2013. 22:18h

Odbojkaši Budućnosti pobjedom su startovali na turniru u Brčkom, trećem od četiri u Balkanskoj ligi - izabranici Zorana Vukčevića savladali su večeras albanski Studenti 3:2 (27:25, 25:15, 19:25, 25:27, 15:12), i upisali šestu pobjedu u ovom takmičenju.

To je druga pobjeda Budućnosti protiv Studentija, pošto su "plavi" bili bolji i u Podgorici (3:0), dok je klub iz Tirane bio bolji u Tetovu (3:0).

Za razliku od prethodna dva meča, treći duel je bio znatno neizvjesniji, iako nakon dva seta nije izgledalo da će biti tako – dva minuta manje od puna dva sata trebalo je izabranicima Zorana Vukčevića da savladaju rivala iz Tirane, drugi put u ovom takmičenju, na startu turnira u Brčkom, trećem od četiri u Balkanskoj ligi. Nakon vođstva od 2:0 u setovima, činilo se da će Hamgazić (30 poena, 27 iz napada ili kontranapada) i društvo lakše do trijumfa.

Međutim, u trećem i četvrtom setu su Podgoričani rivalu svojim greškama poklonili čak 21 poen (40 ukupno!), i tako Studenti vratili u igru. Istina, Budućnost je u trećem setu vodila 17:14, a u četvrtom je, čak, imala i dvije meč lopte (24:23, 25:24), koje nije iskoristila, pa je odluka o pobjedniku odložena za taj-brek.

U odlučujućem setu dileme, međutim, nije bilo, “plavi” su od početka preuzeli vođstvo koje su sigurno sačuvali do kraja, i tako upisali šestu pobjedu u Balkanskoj ligi.

“Meč je bio jako težak. Nijesmo to očekivali, pogotovo poslije prva dva seta. Otvorili smo utakmicu baš onako kako smo željeli, istina imali smo i dosta grešaka u prvom setu, ali smo dobrim napadom u završnici uspjeli da ga riješimo u svoju korist. U drugom smo igrali jako dobro, ali u trećem i četvrtom nijesmo uspjeli da zadržimo isti ritam. Pomislili smo da smo kod 2:0 završili posao, opustili se. Ipak smo na kraju uspjeli da sakupimo snagu i završimo utakmicu kako treba”, rekao je “Vijestima” primač Marko Vukašinović, jedan od najboljih u pobjedi.

U odsustvu kapitena Marka Đuranovića (obaveze na fakultetu), srednji bloker Bojan Radović je zauzeo mjesto u startnoj postavi, u kojoj su, standardno, bili još tehničar Ivan Bošković, korektor Irfan Hazmagić, primači Marko Vukašinović i Andrej Bojić, srednji bloker Ivan Ječmenica i libero Dušan Medojević. Bojić i Ječmenica su nastupili roviti, zbog gripa koji ih je “pogodio” proteklih dana.

Luka Babić je ulazio u igru u prvom, drugom i četvrtom setu, Radulović u prvom, Balša Radulović u prvom, a Bojan Strugar u četvrtom.

Budućnost je prvi set dobila na razliku, iako je vodila 20:14, a posljednja dva poena, na 25:25, osvojili su Hamzagić i Bojić. U drugom je sve već bilo jasno već nakon 5:0, Bošković je odlično servirao u ovom setu, a u napadu su nezaustavljivi bili Hamzagić (9 poena) i Vukašinović (6).

Treći set je bio pun preokreta, Studenti je poveo 7:3, Budućnost je kasnije prokockala 17:14. Albanci su na startu četvrtog poveli 11:7, Podgoričani preokrenuli na 18:16, ali ni dvije meč lopte nijesu bile dovoljne da se završi priča. Srećom po Podgoričane, u petom setu je sve došlo na svoje mjesto.

U prvom meču današnjeg programa, domaće Jedinstvo je savladalo Škendiju 3:0 (25:17, 25:19, 25:12).

Budućnost sjutra veče (19) časova igra upravo protiv Jedinstva i Podgoričani imaju priliku da pobjedom, možda, i odluče pobjednika Balkanske lige, još prije posljednjeg turnira u Tirani.

Budućnost – Studenti 3:2 (27:25, 25:15, 19:25, 25:27, 15:12)

Brčko – Dvorana: “Magnet”. Gledalaca: 100. Sudije: Bašić (Bosna i Hercegovina) i Ristoski (Makedonija). Poeni iz napada: Budućnost 61, Studenti 44. Poeni iz bloka: Budućnost 16, Studenti 13. Poeni iz servisa: Budućnost 13, Studenti 7. Greške: Budućnost 40, Studenti 21.

Budućnost: Vukašinović 19, Babić, Medojević (libero), Lakčević, Bošković 9, Radulović, Ječmenica 15, Hamzagić 30, Bojić 12, Radović 5, Strugar.

Studenti: Janlari, Tukseferi 3, Kali 1, Rama 9, Dragoi 5, Tepelena, Gorenžda (libero), Memia, Kasa 19, Pržić 15, Rešketa 12.