Odbojkašice Brazila osvojile zlatnu medalju

Brazilke su poslije prvog izgubljenog seta odigrale mnogo bolje i sasvim zasluženo osvojile titulu na OI.
Odbojkašice Brazila, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.08.2012. 20:54h

U reprizi finala iz Pekinga, odbojkašice Brazila odbranile su zlato savladavši Sjedinjene Američke Države, istim rezultatom u setovima kao prije četiri godine, sa 3:1 (11:25, 25:17, 25:20, 25:17).

Nakon bivšeg SSSR-a i Kube, Brazil je postao treća reprezentacija u ženskoj odbojci koja je odbranila olimpijsku titulu.

Amerikanke, koje su u grupi bile bolje od Brazila (3:1) su propustile treću priliku za osvajanje zlatne medalje, jer su u finalu poražene i 1984. godine, tada od Kine...

Nakon prvog seta, u koje su Brazilkinje osvojile svega 11 poena, za 21 minut, izgledalo je da će meč popromiti drugačiji tok. Međutim, od 12:12 u drugom setu stvari su se okrenule. Brazil je u tom setu vrlo brzo otišao na 18:12, i uhvatio zalet izjednačenje. U trećem setu Amerikanke su držalje priključak do 21:19, dok u četvrtom dileme nije bilo.

Brazil su do pobjede predvodile Karvaljo sa 18, Kastro sa 15 i Klaudinjo sa 14 poena. U američkoj selekciji najbolje su bile Tom i Huker sa po 14 poena.

"Ovo je sjajan osjećaj. Za mene, Amerikanke su bile favorit uoči finala. Međutim, mi smo taktički dobro odigrali, nakon drugog seta smo igrali zaista odlično, posebno na servisu, a nijesmo pravili puno grešaka na prijemu servisa", rekao je nakon meča selektor Brazila Hoze Roberto Gimaraeš.

Bronza je pripala Japanu, koji je u meču za treće mjesto pobijedio Južnu Koreju sa 3:0 (25:22, 26:24, 25:21). To je prva medalja Japanki nakon 1984. godine, kada su, takođe, osvojile bronzu...

Sakoda sa 23 poena bila je ubjedljivo najbolja u japanskom timu, dok je sa druge strane Kuong osvojila poen manje u timu Južne Koreje.