Brazil i Rusija u finalu

Brazil će protiv Rusije juriti treće olimpijsko zlato, dok Rusija, računajući rezultate bivšeg SSSR-a, napada četvrto zlato, ali prvo pod imenom samostalne države
Odbojkaši Rusije, Foto: Beta AP
Ažurirano: 10.08.2012. 20:20h

Brazil će protiv Rusije juriti treće olimpijsko zlato, dok Rusija, računajući rezultate bivšeg SSSR-a, napada četvrto zlato, ali prvo pod imenom samostalne države – Rusija je u polufinalu ispustila set, Brazil nijedan, pa će zasluženo odlučivati o tituli.

Rusija je savladala Bugarsku 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:23). Bugari su u prvom setu imala vođstvo od 17:13, bila je u igri do 21:22, ali su Rusi sa četiri uzastopna poena poveli 1:0.

U drugom setu dileme nije bilo, Rusija je na 11:2 već prelomila set. Bugarska se vratila u trećem setu, u kojem je Rusija vodila 23:22, a onda su Apalikov (as), Mihajlov (napad) uz grešku Rusa u napadu donijeli nastavak meča.

Četvrti set je, takođe, odlučen u završnici – na 22:22 Apalikov je izblokirao Sokolova, a onda je Volkov uzeo as na servisu za 24:22. Sokolov je smanjio na 23:24, a tačku na meč stavio je Mihajlov…

Korektor Rusije Mihajlov sa 25 poena bio je najbolji poenter meča, Htej je za Ruse dodao 13, a Tetjuhin 11 poena.

U bugarskom timu izdvojili su se Sokolov sa 16 i Aleksijev sa 15 poena.

Brazil je u drugom polufinalu "počistio" Italiju 3:0 (25:21, 25:12, 25:21).

Muriljo sa 15 i De Souza sa 12 poena bili su najbolji u pobjedi Brazila, kod Italijana je jedino Savani sa 15 poena bio na nivou polufinala.

Finalni meč na programu je u nedjelju u 14 časova.

Zlato u Pekingu osvojila je selekcija Sjedinjenih Američkih Država, a u finalu bila je bolja od Brazila.